Menu pomocnicze
WIOSNA

Już w najbliższą niedzielę tj. 21 października 2012 roku w Namysłowskim Ośrodku Kultury odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku w Powiecie Namysłowskim, który został zorganizowany z inicjatywny pracowników Starostwa Powiatowego w Namysłowie. W atmosferze pikniku rodzinnego będzie można dokonać rejestracji w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Akcja dedykowana jest wszystkim osobom chorym na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego,  dla których przeszczep jest jedyną szansą na życie.

Rejestracja potencjalnych dawców będzie trwała od godziny 11:00 do godziny 17:00

Przebiega ona w sposób sprawny i szybki, a polega na oddaniu niewielkiej ilości krwi. Potencjalnym dawcą szpiku kostnego może zostać każda osoba znajdująca się pomiędzy 18, a 55 rokiem życia, ważąca minimum 50 kilogramów i nie mająca dużej nadwagi. Osoba, która się na to decyduje musi wypełnić formularz i zgodzić się na pobranie 4 ml krwi, niezbędnej do określenia cech zgodności antygenowej. Dawca nie ponosi, żadnych związanych z tym kosztów.

Program Dnia Dawcy Szpiku w Powiecie Namysłowskim:
 
11:00 Rozpoczęcie 
 
11:15 Pokaz Klubu Japońskich Sztuk Walki BUSHI oraz występ dzieci z Akademii Artystycznej Talent
 
12:00 Występ Pani Karoliny Mysiorek, Zespołu Gama, Pani Katarzyny Fiała oraz pokaz pierwszej pomocy – SALVARE DOCEO
 
13:20 Parada motocyklowa, nagrodzenie uczestników konkursu plastycznego pn. „Podaruj innym cząstkę siebie – zostań bohaterem i pomóż swojemu genetycznemu bliźniakowi” oraz występ Krzysztofa Riewolda – uczestnika IV edycji ”MAM TALENT”
 
14.00 Pokaz ratownictwa technicznego i medycznego Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Namysłowie (symulacja wypadku samochodowego)
 
14:30 Występ Zespołu Smyczkowego przygotowanego przez Panią Ewę Marucką – Szkoła Muzyczna. Występ Zespołu Muzycznego ”FILCOKI” oraz zabawy z dziećmi
 
16.00 Pokaz grupy rekonstrukcji historycznej ”OKA”, występ Krzysztofa Riewolda uczestnika IV edycji programu ”MAM TALENT” oraz występ artystyczny Moniki Biczysko – uczestniczki programu ”Bitwa na Głosy” wraz z zespołem – ”Moni-Tor”
 
W trakcie Dnia Dawcy Szpiku zapewniony będzie poczęstunek i inne niespodzianki.
 
Pamiętaj, weź ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.
 
Rejestracja jako potencjalny dawca jest poważną decyzją. W przypadku gdy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś nadzieję na nowe Życie. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierzesz komuś tę nadzieję. Zastanów się zanim podejmiesz decyzję o rejestracji.
 
Musisz Być w tym właśnie Dniu razem z Nami!!! Serdecznie Zapraszamy!!!

Tlo_facebook.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 17-10-2012 11:56 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 17-10-2012 12:55
Przewiń do góry