Menu pomocnicze
Jesień

Takie hasło przyświecało wizycie  23 – osobowej delegacji nauczycieli i studentów Zaleszczyckiego Koledżu Agrarnego. Okazją do spotkania było uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Rolniczych i koledżem z Zaleszczyk.

Polska_Ukraina1.jpeg

Obszary współpracy dotyczą wymiany doświadczeń w zakresie kształcenia w specjalnościach rolniczych (agrobiznes, architektura krajobrazu), ekonomicznych i turystycznych. Szkoły mają także plany wspólnych działań dających szansę na wzajemne poznanie kultury, historii i obyczajów.

Honorowym patronatem współpracę objął starosta Powiatu Namysłowskiego, Julian Kruszyński, który osobiście odwiedził szkołę.

Atrakcyjnym akcentem kończącym pobyt Ukraińców w „Rolniku” był występ gości na boisku szkoły, który okazał się niezwykłym popisem umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich. Brawa publiczności  najlepiej oddały podziw dla poziomu artystycznego zaprezentowanego programu. Goście z Ukrainy zwiedzili także Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, a następnie przy ognisku odpoczywali nad zalewem w Michalicach.
 

Opublikował(a):  Data publikacji: 19-07-2012 09:40 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 19-07-2012 09:43
Przewiń do góry