Menu pomocnicze
Jesień

W Międzynarodowym Dniu Dziecka  na namysłowskim stadionie odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wojewody Opolskiego. W tym roku, jak i w dwóch poprzednich latach w Dobrzeniu Wielkim zwyciężyła drużyna namysłowska trenowana przez Mirosława Wójciaka i Leszka Bartosińskiego.

Puchar Starosty.jpeg

Namysłowianie wygrali wszystkie mecze i odebrali Puchar z rąk przedstawiciela wojewody Rafała Nowowiejskiego. Drugie miejsce i Puchar Starosty namysłowskiego przypadł drużynie z Dobrzenia Wielkiego pod opieką Danuty Stankiewicz – Pason. Trzecie miejsce zajęła drużyna gminy Świerczów prowadzona przez Andrzeja Piwowarczyka. W tym przypadku wręczającym puchary był starosta Julian Kruszyński.

Organizatorem Turnieju było Starostwo Powiatowe w Namysłowie i Klub Sportowy „Start” Namysłów, w imieniu którego wydarzenie koordynowali Mirosław Wójciak i Leszek Bartosiński, którzy na co dzień prowadzą szkółkę piłkarską przy NKS „Start”.

Najmłodszym zawodnikiem Turnieju „Orlików” był Miłosz Rozwadowski z gminy Świerczów. Najlepszym bramkarzem został Mikołaj Klimek z drużyny z Namysłowa (w pięciu spotkaniach wpuścił tylko jedną bramkę). Najlepszym strzelcem z siedmioma bramkami na koncie został Antoni Klimek z namysłowskiej drużyny, a najlepszym piłkarzem wybrano Jacka Pasiona z Dobrzenia Wielkiego. Pamiątkową piłką wyróżniono jedyną dziewczynkę, Małgosię Poźniak z Dobrzenia Wielkiego.

Za pomoc organizacji Turnieju Klub Sportowy „Start” dziękuje Staroście Namysłowskiemu, Pani Emili Wołczańskiej, a szczególnie Tomaszowi Korzeniowi, który przez cały Turniej prowadził jego obsługę administracyjną.

Opublikował(a):  Data publikacji: 15-06-2012 15:26 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 15-06-2012 15:38
Przewiń do góry