Menu pomocnicze
Wiosna

Tradycyjnie już po raz kolejny odbyła się Wojewódzka Spartakiada w Lekkiej Atletyce uczniów szkół i ośrodków specjalnych z województwa opolskiego. Zawody odbyły się 29 maja br. na Stadionie Miejskim w Namysłowie, a głównym organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych im. Adama Mickiewicza w Namysłowie.

W Spartakiadzie wzięło udział około stu zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali szkoły i ośrodki specjalne:

- ZSS przy SOSW Głubczyce
- SOSW Kluczbork
- ZSS Krapkowice
- ZSS Namysłów
- SOSW Nysa
- ZSS Opole

Głównymi założeniami zawodów była popularyzacja LA oraz zdrowego trybu życia w szkołach specjalnych, wyłonienie mistrzów województwa w poszczególnych konkurencjach, wdrażanie do szlachetnej rywalizacji sportowej oraz propagowanie zasad fair play wśród uczestników.

Podczas zawodów rozegrano konkurencje biegowe na dystansach 100m, 400m, 800m i 1500m oraz konkurencje techniczne takie jak skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Dodatkowo uczniowie brali udział w biegach sztafetowych na dystansie 4x100 metrów.

Całe sportowe zmagania odbyły się przy słonecznej pogodzie i dobrych humorach dzięki czemu przebiegły bardzo sprawnie. Organizator zadbał również o wyżywienie i chłodne napoje dla wszystkich uczestników Spartakiady, które zostały ufundowane przez namysłowskie starostwo.

Wyniki klasyfikacji ogólnej przedstawiają się następująco:
I   miejsce  SOSW Kluczbork    317 pkt.
II  miejsce  ZSS Namysłów        243 pkt.
III miejsce  ZSS Opole        121 pkt.
IV miejsce  SOSW Nysa        113 pkt.
V  miejsce  ZSS Głubczyce          68 pkt.
VI miejsce  ZSS Krapkowice       50 pkt.

Wszyscy uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Dla najlepszych zespołów przygotowano nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowanego przez sponsorów.

Wg inf. wł. ZSS Namysłów.

Obraz 005.jpeg

Obraz 019.jpeg

Obraz 026.jpeg

Obraz 030.jpeg

Obraz 034.jpeg

Obraz 041.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 15-06-2012 14:56
Przewiń do góry