Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

Świętowanie z okazji Dnia Dziecka trwało w Namysłowie cały weekend od 1 do 3 czerwca, gdzie zorganizowano między innymi zawody wędkarskie dla najmłodszych czy degustację lodów firmy Nestle. Jednak najwięcej atrakcji czekało na wszystkich na namysłowskim rynku 2 oraz 3 czerwca gdzie stanęła Kraina Wyobraźni zorganizowana przez Cafe Bar Stefanek oraz Namysłowski Ośrodek Kultury.

_MG_8803 kopia.jpeg

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci m.in..: pokazy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie – gaszenie pożaru oraz możliwość zobaczenia wozu strażackiego od środka. Również Komenda Policji wraz ze Strażą Miejską miały swoje stanowisko gdzie każde dziecko mogło otrzymać specjalny certyfikat z odciskiem własnej dłoni. Szkoła Języków Obcych Quest proponowała nauczanie języka angielskiego poprzez gry i zabawę, również harcerze przygotowali szereg atrakcji. Namysłowskie Stowarzyszenie Motocyklistów stawiło się jak zwykle licznie i z chęcią zapraszało dzieci do obejrzenia ich maszyn z bliska. Video-Foto Ohlaszeny bezpłatnie wywoływało zdjęcia z imprezy, salonik piękności Magda M wykonywał bajeczne malunki na twarzach i paznokciach najmłodszych.

Duże zainteresowanie w niedzielne popołudnie wzbudził zaproszony przez Uniwersytet Dziecięcy fizyk Pan Korek, który wraz z dziećmi wykonywał ciekawe eksperymenty i doświadczenia. Podczas imprezy na scenie zaprezentowała się Państwowa Szkoła Muzyczna w Namysłowie jak i laureaci konkursu piosenki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie. Sprawdzenie swoich umiejętności w strzałach do bramki proponował uczestnikom NKS Start Namysłów sekcja Orlików z opiekunami panem Mirosławem Wójciakiem i panem Leszkiem Bartosińskim. Przez dwa dni w Krainie Wyobraźni pojawiło się kilkaset dzieci z terenu całego powiatu wraz z rodzicami i wszyscy mają nadzieję, że podobna impreza odbędzie się w przyszłym roku z taką samą mocą atrakcji i jeszcze lepszą pogodą. Jednym ze sponsorów wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Namysłowie.

RS

Dzień Dziecka w Krainie Wyobraźni (fot. Artur Musiał):

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 14-06-2012 08:43 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 14-06-2012 09:11
Przewiń do góry