Menu pomocnicze
WIOSNA

Po raz pierwszy odbyły się w dniach 26-27 maj na stawach w Zieleńcu. Imprezę zorganizowało Koło Gobio Namysłów przy współpracy z Gminą Pokój, Lokalną Grupa Rybacką Opolszczyzna i LGD Stobrawski Zielony Szlak. W pierwszym dniu imprezy odbyły się zawody wędkarskie oraz zawody rzutowe dla licznie przybyłych dzieci i młodzieży z Gminy Pokój oraz gmin ościennych.

DSC05092.jpeg

Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych. W zawodach wędkarskich w kategorii młodszej bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Nanko z Murowa natomiast wśród młodzieży zwyciężyła Kasia Socha. Po emocjonujących połowach przyszedł czas na jeszcze bardziej ekscytujące zawody wędkarstwa rzutowego, do których przystąpiła jeszcze większa liczba uczestników. A najlepszymi rzutowcami okazali się: Jakub Lubojański (szkoły podstawowe) i Dąbrowski Mateusz (gimnazja). Puchary, medale oraz cenne nagrody rzeczowe nie tylko dla zwycięzców ale dla wszystkich uczestników wręczała Pani Barbara Zając – Wójt Gminy Pokój w asyście Pana Jakuba Roszuka – Prezesa LGR Opolszczyzna i Pana Wojciecha Zająca – Prezesa Koła Gobio Namysłów.

Po wszystkich atrakcjach dla dzieci i młodzieży przyszedł czas na biesiadę wędkarską i degustację przygotowanych przez organizatorów przysmaków oraz przepysznych ryb uwędzonych specjalnie na tę okoliczność przez Prezesa Lokalnej Grupy Rybackiej.

W drugim dniu Wędkarskich Dni Pokoju rozegrane zostały otwarte zawody spławikowe o Puchar Wójta Gminy Pokój. Zarówno uczestnicy jak i ryby w Zieleńcu dopisały. Po czterogodzinnej rywalizacji do samego końca ostatecznie najlepszy okazał się kol. Krzysztof Gruca (4340 pkt.) przed kol. Witkiem Wojewódzkim (4285 pkt.) i kol. Krzysztofem Hładikiem (4260 pkt.) a puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczyła oczywiście Pani Wójt Gminy Pokój. Za zakończenie imprezy Prezes Koła Gobio podziękował wszystkim sponsorom za okazane wsparcie, organizatorom za pomoc w przygotowaniu imprezy a szczególne podziekowania za otwartość i współpracę otrzymała oczywiście gospodarz stawów w Zieleńcu czyli Pani Wójt Barbara Zając.

Zarząd Koła Gobio Namysłów

Sponsorzy imprezy:
Gmina Pokój, Powiat Namysłowski, LGR Opolszczyzna, LGD Stobrawski Zielony Szlak, Browar Namysłów Sp. z o. o., B.M.K. Pawliszyn – Krzysztof Pawliszyn, ALDY – Andrzej Kręcigłowa, Zakład Masarski Kujakowice Górne – Marcin Berezowski, Sklep wędkarski MAGART w Namysłowie

DSC05190.jpeg

DSC05206.jpeg

DSC05229.jpeg

DSC05311.jpeg
 

Opublikował(a):  Data publikacji: 14-06-2012 08:38
Przewiń do góry