Menu pomocnicze
WIOSNA

Stobrawska Strefa Rehabilitacji i Rekreacji jest projektem unikatowym w skali kraju, dlatego potrzebuje również odpowiedniego wyróżnika graficznego – swoistego znaku rozpoznawczego. Dlatego kieruję do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych propozycję wzięcia udziału w konkursie plastycznym na propozycję znaku Strefy. Ostateczny termin składania prac to 16 kwietnia 2012r.

Powiat Namysłowski  jest koordynatorem prac związanych z powstaniem Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji.  Jest to koncepcja, która ma na celu rozwój gospodarczy poprzez wykorzystanie zasobów naturalnych i atrakcji turystycznych zlokalizowanych na naszym terenie.
Sercem Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji ma być Pokój, który w najbliższej przyszłości ma szansę stać się uzdrowiskiem z nowoczesnym centrum leczniczo-rehabilitacyjnym. Wokół uzdrowiska w Pokoju będzie się rozwijać baza i infrastruktura turystyczna. Zachętą do spędzenia czasu na obszarze Strefy są rozległe przestrzenie, krajobrazowa mozaika lasów, pól i łąk, tradycyjna wiejska zabudowa oraz niezliczone pamiątki będące świadectwem wartości historycznej tego terenu. Całości przyświeca hasło: Po zdrowie, wypoczynek i więź z naturą!

Idea utworzenia Strefy połączyła 10 gmin z powiatów namysłowskiego, brzeskiego i opolskiego: Namysłów, Świerczów, Domaszowice, Pokój, Wilków, Popielów, Murów, Dobrzeń Wielki, Lubsza i Łubniany. Projekt wspierają także Lokalne Grupy Działania oraz zainteresowani przedsiębiorcy.

Szczegóły konkursu zostały zamieszczone w załączonym regulaminie:

Opublikował(a):  Data publikacji: 16-03-2012 13:42 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 28-03-2012 09:40
Przewiń do góry