Menu pomocnicze
WIOSNA

- Jeśli tylko Unia Europejska na kolejny okres budżetowy utrzyma projekty kluczowe, to będziemy się starali to wesprzeć - tę ważną deklarację złożył Józef Sebesta, Marszałek Województwa Opolskiego. O czym mowa? O projekcie Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji, która swoim zasięgiem miałaby objąć teren dziesięciu gmin z terenu północno-zachodniej Opolszczyzny, w tym  powiat namysłowski.

Marszalek_1.jpeg

Marszałek Józef Sebesta gościł w powiecie namysłowskim ostatniego dnia sierpnia. Niemal całodniową wizytę poświęcił tematowi Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji. Projekt Strefy zakłada stworzenie centrum uzdrowiskowo-reumatologiczno-rehabilitacyjnego skupionego wokół uzdrowiska w Pokoju. Władze gminy Pokój mają nadzieję na przywrócenie statusu uzdrowiska już w ciągu najbliższych dwóch lat. Dzięki impulsowi, które wyzwoliłoby uzdrowisko w całym regionie północno-zachodniej Opolszczyzny mogłaby się rozwijać baza turystyczna i rekreacyjna. Liczą na to gminy położone w rejonie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.
Kulminacyjnym momentem wizyty marszałka w Namysłowie, było spotkanie w starostwie, w którym wzięli udział również Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński oraz sygnatariusze listu intencyjnego w sprawie poparcia idei Strefy, czyli burmistrz Namysłowa, wójtowie: Dobrzenia Wielkiego, Domaszowic, Lubszy, Łubnian, Murowa, Pokoju, Popielowa, Świerczowa, Wilkowa oraz przedstawiciele LGD Zielony Stobrawski Szlak, LGR Opolszczyzna, dyrekcja zespołu szpitali w Kup, a także przedstawiciele Okręgu PZW, Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych, Opolskiej Izby Gospodarczej, Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W konferencji wzięli udział również przedsiębiorcy z terenu powiatu namysłowskiego.
Marszałek Józef Sebesta podczas spotkania mówił, że projekt wart jest wsparcia z funduszy unijnych, ale dopiero w kolejnej perspektywie finansowej. – Jeśli tylko w latach 2014-2020 będą mogły funkcjonować projekty kluczowe, będziemy się starali, żeby ta inicjatywa stała się takim projektem – mówił. – To o tyle interesujący pomysł, że zakłada działanie w sieci powiązań samorządów lokalnych i wspólne korzystanie z posiadanego potencjału. Wiele lat temu przecież w Pokoju funkcjonowało uzdrowisko i warto do tego wrócić, już w nowoczesnej i atrakcyjnej zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich odwiedzających ten region, formie.

Marszalek_7.jpeg

Marszalek_2.jpeg

Marszalek_3.jpeg

Marszalek_4.jpeg

Marszalek_5.jpeg

Marszalek_6.jpeg

Radio Opole: Samorządowcy chcą utworzyć stobrawską strefę

NTO.pl: Wojewoda i marszałek w Namysłowie o strefie rekreacji

NTO.pl: Marszałek Opolszczyzny o Stobrawskiej Strefie Rehabilitacji i Rekreacji: - To będzie priorytet!

UMWO.opole.pl: Stobrawska Strefa Rehabilitacji i Rekreacji

Opole.uw.gov.pl: Stobrawska Strefa Rehabilitacji i Rekreacji

VisitOpolskie.pl: Wojewoda i marszałek w Namysłowie o strefie rekreacji

LGROpolszczyzna.com: SPOTKANIE W SPRAWIE STOBRAWSKIEJ STREFY REHABILITACJI I REKREACJI W STAROSTWIE POWIATOWYM W NAMYSŁOWIE

ZWRP.pl: Stobrawska Strefa Rehabilitacji i Rekreacji

Opublikował(a):  Data publikacji: 14-03-2012 11:54 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 14-03-2012 12:05
Przewiń do góry