Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

W związku z doniesieniami prasowymi o stosowaniu przez niektóre firmy nieuczciwych praktyk, polegających na sprzedaży dostępnych bez opłat informacji na temat Funduszy Europejskich, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego informuje i przypomina, że wszelkie materiały informacyjne, w tym poradniki, informatory, broszury, podręczniki dla beneficjentów, itp.  wydawane przez instytucje publiczne odpowiedzialne za wdrażanie Funduszy Europejskich są bezpłatne.

Można je uzyskać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE)* w każdym województwie, urzędach marszałkowskich oraz innych właściwych instytucjach zajmujących się funduszami unijnymi. Dodatkowo wersje elektroniczne większości publikacji dostępne są na stronach internetowych tych instytucji. Szukającym informacji na temat możliwości uzyskania dotacji, polecamy zwłaszcza Portal Funduszy Europejskich – www.funduszeeuropejskie.gov.pl

Ponadto, konsultanci sieci PIFE nie tylko bezpłatnie pomogą dopasować pomysł na projekt do konkretnego programu finansowanego z Funduszy Europejskich, ale też poinformują o dostępności dotacji na konkretne rodzaje przedsięwzięć, podstawowych warunkach, kryteriach i procedurach związanych z uzyskaniem dofinansowania oraz przekażą dane kontaktowe do instytucji, które organizują nabory wniosków.

Większość PIFE informuje także o sposobie rozliczenia otrzymanej dotacji z Funduszy Europejskich. Z ich usług mogą skorzystać również osoby, które nie planują składać wniosku o dofinansowanie, a jedynie chcą wziąć udział w projekcie realizowanym przez innego beneficjenta Funduszy Europejskich (np. w szkoleniu). Pracownicy PIFE udzielają porad telefonicznie, mailowo lub osobiście w siedzibie punktu. W mniejszych miejscowościach dostępne są Mobilne Punkty Informacyjne.

Apelujemy o ostrożność w przypadku ofert odpłatnych wzorów dokumentów czy publikacji poświęconych Funduszom Europejskim i zachęcamy do korzystania z powszechnie dostępnych bezpłatnych materiałów informacyjnych.

Źródło: http://www.mrr.gov.pl/aktualnosci/fundusze_europejskie_2007_2013/Strony/Bezplatna_informacja_o_FE_130212.aspx

Opublikował(a):  Data publikacji: 14-02-2012 14:34
Przewiń do góry