Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -

Stobrawska Strefa Rehabilitacji i Rekreacji

 • Lasy Państwowe przychylne udostępnieniu Stawów Książęcych turystom

  lesnicy.jpeg

  Lasy Państwowe wykazały przychylność wobec projektu udostępnienia dla celów turystycznych kompleksu Stawów Książęcych w Pokoju - to efekt spotkania przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach i szefów nadleśnictw, które obejmuje Stobrawska Strefa Rehabilitacji i Rekreacji wraz z wojewodą opolskim i starostą namysłowskim.

  Data publikacji: 14-04-2014 13:37
 • Z marszałkiem o Strefie

  Strefa2.jpeg

  W ciągu dwóch lat pracy nad pomysłem utworzenia Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji nieocenionym było wsparcie projektu przez władze województwa opolskiego – wojewodę Ryszarda Wilczyńskiego i byłego marszałka Józefa Sebesty. Po zmianie na stanowisku marszałka województwa następca Sebesty - Andrzej Buła - mógł w pełni i u źródła poznać zakres zrealizowanych prac. Temu m.in. służyło spotkanie w namysłowskim starostwie 18 lutego br. Marszałek Buła potwierdził, że idea Stobrawskiej Strefy może liczyć na jego pełne wsparcie.

  Data publikacji: 13-03-2014 09:53
 • Zaproszenie na spotkanie dot. Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji

  Starosta_pieczec.jpeg

  Serdecznie zapraszam na spotkanie dotyczące dalszego rozwoju Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji. W spotkaniu weźmie udział Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński. Spotkanie odbędzie się 18.02.2014r. o godz. 15.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Namysłowie (sala narad I piętro).

  Data publikacji: 06-02-2014 10:48
 • Blisko 40 mln zł na realizację projektu strategicznego Powiatu Namysłowskiego

  Blisko 40 mln_1.jpeg

  Projekt Powiatu Namysłowskiego - Ochrona, promocja i rozwój zasobów przyrodniczych, kulturowych i historycznych obszaru Stobrawskiej Strefy, współtworzony w partnerstwie z gminami (Namysłów, Wilków, Domaszowice, Świerczów, Pokój, Dobrzeń Wielki, Łubniany, Murów, Popielów) oraz 19 parafiami rzymskokatolickimi został zaproponowany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

  Data publikacji: 27-01-2014 11:31
 • Rozstrzygnięto konkurs na projekt znaku Strefy

  konkurs1-male.jpeg

  Na konkurs skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu gmin wchodzących w skład Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji, tj. Namysłów, Świerczów, Domaszowice, Pokój, Popielów, Murów, Dobrzeń Wielki, Wilków, Lubsza i Łubniany wpłynęło 10 prac. 2 prace nie spełniały warunków konkursu (były przygotowane przez ucznia szkoły podstawowej).

  Data publikacji: 24-04-2012 12:47
 • Konkurs: zaprojektuj znak graficzny Strefy

  Stobrawska Strefa Rehabilitacji i Rekreacji jest projektem unikatowym w skali kraju, dlatego potrzebuje również odpowiedniego wyróżnika graficznego – swoistego znaku rozpoznawczego. Dlatego kieruję do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych propozycję wzięcia udziału w konkursie plastycznym na propozycję znaku Strefy. Ostateczny termin składania prac to 16 kwietnia 2012r.

  Data publikacji: 16-03-2012 13:42
 • O Strefie w strategii rozwoju Opolszczyzny

  Stref3.jpeg

  Na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu zorganizowano spotkanie marszałka Józefa Sebesty z samorządowcami z Brzegu i Namysłowa. Spotkanie miało związek z rozpoczętym w ubiegłym roku procesem przygotowania nowej strategii rozwoju województwa opolskiego.

  Data publikacji: 03-02-2012 15:10
 • Leśnicy poprą projekt Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji

  Kazimierz Szabla_Lesnicy.jpeg

  Lasy Państwowe przyłączą się do tworzenia Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji. Łącząca gminy powiatu namysłowskiego, opolskiego i brzeskiego strefa będzie oferować nowoczesne usługi medyczne i turystyczne o charakterze aktywności ruchowej. Pod koniec listopada 2011 r. w namysłowskim starostwie doszło do spotkania wojewody opolskiego, przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, starosty namysłowskiego i prezesów Lokalnych Grup Działania: "Stobrawski Zielony Szlak" i Rybackiej "Opolszczyzna" z dyr. Kazimierzem Szablą z Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz z nadleśniczymi z Namysłowa, Kup i z Brzegu.

  Data publikacji: 14-03-2012 12:25
 • Marszałek: Strefa jednym z priorytetów

  Marszalek.jpeg

  - Jeśli tylko Unia Europejska na kolejny okres budżetowy utrzyma projekty kluczowe, to będziemy się starali to wesprzeć - tę ważną deklarację złożył Józef Sebesta, Marszałek Województwa Opolskiego. O czym mowa? O projekcie Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji, która swoim zasięgiem miałaby objąć teren dziesięciu gmin z terenu północno-zachodniej Opolszczyzny, w tym  powiat namysłowski.

  Data publikacji: 14-03-2012 11:54