Menu pomocnicze
WIOSNA

Namysłowskie Stowarzyszenie Diabetyków obchodzi w tym roku swoje piętnastolecie. Od roku 1997 Zarząd Stowarzyszenia zorganizował kilka konferencji-wykładów, jego członkowie uczestniczyli w konferencjach międzynarodowych. udzieliło ono pomocy w uzyskaniu pomp insulinowych, rozdało bezpłatnie kilka milionów strzykawek i igieł do iniekcji insuliny oraz wiele glukometrów.

diabetycy1.jpeg

Dzięki NSD uruchomiono działalność Poradni dla Diabetyków w Namysłowie przy staraniu Zarządu otworzono także Pododdział Diabetologiczny w Opolu. Namysłowskie Stowarzyszenie Diabetyków jest członkiem Światowego Banku Żywności, prowadzi szkolenia i edukację z zakresu diabetologii współpracując z klinikami diabetologicznymi.

W obchodach świętowania jubileuszu wziął udział wicestarosta Andrzej Spór. Poniżej zamieszczamy treść przemówienia, który wygłosił na tę okoliczność:

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem.
Dante Alighieri

Piętnasta rocznica istnienia Namysłowskiego Stowarzyszenia Diabetyków, to piękne święto. Tym piękniejsze, jeśli uświadomimy sobie dorobek organizacji i ludzi ją tworzących. Jest to szczególny dorobek, bowiem w sferze działań Namysłowskiego Stowarzyszenia Diabetyków jest pomoc chorym, słabszym i cierpiącym. Wspieracie ich materialnie, choćby wyposażając w niezbędne akcesoria medyczne, a także uświadamiacie i edukujecie. Wielu chorym umożliwia to znaczne złagodzenie przebiegu choroby i uniknięcia powikłań z nią związanych. Bezcennym darem jest niesienie nadziei tym, którzy takową utracili.

Coraz więcej wiemy o cukrzycy - często zwanej chorobą cywilizacyjną - bowiem dotyka ona naszą społeczność w coraz większym stopniu. Wiemy, jak niełatwo jest z nią żyć. Ile to wymaga samodyscypliny i siły. Państwo wiedzą o czym mówię. Chwała Wam za to, że tę siłę przekuliście także na chęć pomagania innym chorym. Mimo uciążliwych problemów z własnym zdrowiem inspirujecie ich do aktywnego i pełnego życia. Za to bezinteresowne zaangażowanie, energię i poświęcenie z całego serca dziękuję.

Jako piętnastolatkowi - młodemu i pełnemu wigoru, stojącemu w przededniu dojrzałości - życzę kolejnych pięknych jubileuszów. Życzę Państwu zdrowia i dalszej siły, bo tylko ich brak może Was zatrzymać w Waszym szczytnym dziele. Czujcie się doceniani i działajcie nadal. Nieście pomoc i nadzieję, tak potrzebne wielu mieszkańcom Ziemi Namysłowskiej.

diabetycy2.jpeg

diabetycy3.jpeg
Prezes NSD Krzysztof Horodyński

diabetycy4.jpeg

diabetycy5.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 03-02-2012 14:21
Przewiń do góry