Menu pomocnicze
Jesień

Jak co roku o tej porze, zaczynają ruszać kampanie pomocy 1% podatku. Stowarzyszenie Opieki Długoterminowej jest nową Organizacją Pożytku Publicznego wpierającą Zakład Opiekuńczo - Leczniczy o oddział opieki paliatywnej przy Namysłowskim Centrum Zdrowia S.A. Zajmuje się pomocą dla osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji. Najczęściej są to osoby starsze po udarach, ciężkich wypadkach, z wieloma urazami, bardzo często sparaliżowane. Mają one problemy ruchowe a przede wszystkim nie maja możliwości by normalnie funkcjonować i móc wykonywać podstawowe czynności życiowe. Takim osobom trzeba pomagać w jedzeniu, ubieraniu czy toalecie.

Na oddziale opieki Paliatywnej natomiast, pomaga się pacjentom przejść spokojnie ostatnie dni życia. Medycyna nie jest w stanie ich wyleczyć ale personel pracujący na tym oddziale to cierpliwi, pełni dobrego serca i zawsze chętni do pomocy ludzie. Stowarzyszenie powstało, by wspomóc te najtrudniejsze i najbardziej potrzebujące oddziały namysłowskiego szpitala. W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym przebywają w tej chwili 34 osoby, które dzięki odpowiedniej opiece, cierpliwości i ciężkiej pracy swojej jak i rehabilitantów wracają do sprawności. Po takim pobycie są w stanie samodzielnie się poruszać, najeść czy ubrać. Wracają do swojego domu.

Osób lezących w Hospicjum jest obecnie 14. W tych ostatnich chwilach mogą oni liczyć na nie tylko na fachową pomoc medyczną ale co ważne pomoc duchową. Panie pielęgniarki pełnią role nie tylko opiekunek, ale bardzo często powierniczek czy przyjaciółek. Robią co mogą by każdy pacjent był potraktowany jak najlepiej i by jak najmniej cierpiał.

Stowarzyszenie stara się wspierać ciągłą poprawę życia i zdrowia pacjentów przebywających na tych jakże ciężkich oddziałach. Jednak by móc pomagać także potrzebujemy wsparcia dobrego serca darczyńców. Od 1 stycznia prosimy o przekazywanie 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia a ponadto zachęcamy do wpłat indywidualnych darowizn na nasze konto. Potrzeby pacjentów są ogromne. By mogli czuć się jak najlepiej potrzebne są pampersy, wygodne materace do łóżek, komplety pościeli. Jeśli serce naszych darczyńców okaże się ogromne i szczodre zakupimy także sprzęt rehabilitacyjny.

W przyszłości dzięki pomocy wolontariatu chcielibyśmy uruchomić fachowe wsparcie także dla rodzin naszych pacjentów. Pamiętajmy, że każdy z nas może w każdej chwili potrzebować pomocy.

Ruszyła już zbiórka na rzecz działalności Stowarzyszenia do skarbonek stacjonarnych. Będą się one znajdowały w czterech punktach powiatu namysłowskiego, tj.: ZOL, Oddział opieki Paliatywnej (Hospicjum) przy NCZ S.A. oraz w ośrodku zdrowia w Świerczowie i Domaszowicach.

sod_do_gazety.gif

Opublikował(a):  Data publikacji: 09-01-2012 14:15
Przewiń do góry