Menu pomocnicze
WIOSNA

7 grudnia katolicy obchodzą wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła ale przede wszystkim patrona pszczelarzy. Grudzień, to również miesiąc sprzyjający podsumowaniom roku. Z tych okazji spotkało się Rejonowe Koło Pszczelarzy w Namysłowie.

Pszczelarze1.jpeg

- To był w miarę dobry sezon dla pszczelarzy - mówi prezes Koła Jan Żak - aura pszczołom sprzyjała, a co najważniejsze uniknęliśmy znaczących anomalii pogodowych. Organizacja, której szefuje obejmuje swoim zasięgiem niemal cały powiat namysłowski - oprócz gminy Pokój. Skupia 78 pszczelarzy, którzy mogą się pochwalić hodowlą 1787 rodzin pszczelich.

Spotkanie podsumowujące mijający rok odbyło się w Urzędzie Miejskim. Wcześniej pszczelarze wraz z zaprzyjaźnionymi delegatami z miast ościennych uczestniczyli w mszy św. w kościele pw. św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Grudniowe spotkanie, to również doskonała okazja, by złożyć sobie życzenia świąteczno - noworoczne i przełamać się tradycyjnym opłatkiem. Z pszczelarzami łamali się opłatkiem również proboszcz Henryk Jacak, Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Iwanyszczuk oraz prezes Banku Spółdzielczego w Namysłowie Zdzisław Bąk.

Pszczelarze2.jpeg

Pszczelarze3.jpeg

Pszczelarze4.jpeg

Opublikował(a):  Data publikacji: 23-12-2011 10:55
Przewiń do góry