Menu pomocnicze
WIOSNA

Otwarcie sali koncertowej PSM.jpeg

Obchody 50-lecia PSM I st. Im. A. Kurylewicza w Namysłowie rozpoczęły się o godz. 13:00 mszą świętą w Kościele pw. św. Piotra i Pawła. Następnie uczestnicy przeszli do siedziby szkoły, gdzie zaplanowano zwiedzanie szkoły. Około godziny 16 dyrektor - Jacek Rybitw, odsłonił tablicę pamiątkową z okazji 50-lecia szkoły. Kolejnym, zaplanowanym punktem dnia było otwarcie nowej sali koncertowej. Na wstępie odśpiewano hymn państwowy, powitano zaproszonych gości oraz uroczyście przecięto wstęgę.

Uczestnicy wysłuchali także historii szkoły i powstania sali koncertowej. Przyznane zostały nagrody i odznaczenia. W godzinach popołudniowych rozpoczął się koncert galowy, który poprowadziła Lidia Siwiec, a wystąpił na nim m.in. Kwartet Saxesfull w składzie: Jacek Rybitw, Jan Kanter, Jacek Hornik, Henryk Wezner, Jan Wezner, a także Wroclavia Quartet oraz Big Band.

O nowej sali koncertowej oraz o tym skąd decyzja o jej powstaniu mówił, podczas wydarzenia, dyrektor szkoły Jacek Rybitw:

„Decyzja o powstaniu zrodziła się już prawie 14 lat temu. Był to proces długotrwały. Musieliśmy przygotować dokumentację, pisaliśmy programy operacyjne, otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury środki na rozpoczęcie tej budowy. Budowa trwała od 2018-2023 roku. Sala mieści 167 osób, z wyposażeniem, nagłośnieniem i oświetleniem.”

W uroczystości uczestniczyło wielu wspaniałych gości, w tym także przedstawiciele władz powiatowych w osobach Starosty Namysłowskiej Jolanty Wilczyńskiej, Wicestarosty Lucyny Medyk oraz Radni Powiatowi.

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 21-05-2024 09:08 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 21-05-2024 09:36
Przewiń do góry