Menu pomocnicze
WIOSNA

_STR0434.jpeg

W tym roku z lekkim opóźnieniem (ze względu na pogodę) odbył się „Happeninig z okazji Dnia Ziemi” organizowany corocznie przez Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie. Niemniej jednak wydarzenie zostało przygotowane z wielką starannością przez nauczycieli oraz uczniów ZSS. Piękne stroje, wspaniale napisany scenariusz wydarzenia, ale przede wszystkim głęboki i bardzo czytelny przekaz mówiący o tym, że błękitną planetę mamy tylko jedną i każdy z nas odpowiada za utrzymanie jej dobrostanu.

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku. Idea święta została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych. W Polsce święto to jest obchodzone w dniu 22 kwietnia nieprzerwanie od 1990 roku. Jego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzanie świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Naszym wspaniałym uczniom oraz ich opiekunom każdego roku udaje się to w sposób prosty, aczkolwiek bardzo skuteczny.

Nasi uczniowie poprzez piękne stroje oraz odgrywane na namysłowskim rynku scenki o tematyce ekologicznej w sposób niezwykły promują proekologiczne postawy wśród naszej społeczności, a także uświadamiają nam wszystkim zagrożenia związane z niekontrolowanym rozwojem przemysłu, oraz z zanieczyszczaniem środowiska. Na tym jednak nie koniec. Wychowankowie ZSS przedstawiają także proste i łatwe do zastosowania sposoby na to, aby chronić przyrodę.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 13-05-2024 08:39 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 13-05-2024 09:25
Przewiń do góry