Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

Ruszyła przedświąteczna akcja "Szlachetna Paczka". Każdy z nas ma możliwość pomóc jednym z najbardziej potrzebujących rodzin w powiecie namysłowskim. W przedsięwzięcie zaangazowali się również pracownicy starostwa.

Od 19 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl można znaleźć opisy rodzin, które  potrzebują pomocy. Do chwili obecnej są tam również opisy siedemnastu namysłowskich rodzin, które zostały wytypowane przez wolontariuszy "Szlachetnej Paczki". Przy każdym opisie jest podana również lista potrzeb danej rodziny. Są to zwykle: żywność, środki czystości, sprzęty gospodarstwa domowego, akcesoria dla niemowląt.

Po wybraniu rodziny i skontaktowaniu się z wolontariuszem jej przypisanym, nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał paczki. Dlatego radzimy organizować się w zespoły, które będą szykować prezenty. Po raz kolejny w ten sposób w akcji biorą udział urzędnicy Starostwa Powiatowego w Namysłowie. Już wybraliśmy rodzinę, której chcemy pomóc. Zachęcamy również inne instytucje i organizacje do wzięcia udziały w tym szczytnym przedsięwzięciu.

 

"Szlachetna Paczka"to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
W "Szlachetnej Paczce" prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

Opublikował(a):  Data publikacji: 22-11-2011 11:04
Przewiń do góry