Menu pomocnicze
WIOSNA

Szanowni Państwo Starostowie/Burmistrzowie,
w roku 2024 cała Polska obchodzić będzie 20. rocznicę przełomowego wydarzenia, jakim było przystąpienie naszego kraju do Unii Europejskiej.
Z tej okazji również w województwie opolskim planujemy realizację różnego rodzaju przedsięwzięć: wydarzeń, inicjatyw, konkursów, itp. poświęconych tej jakże ważnej rocznicy. Jednym z takich przedsięwzięć jest organizacja 1 maja 2024 r. w każdym z miast powiatowych regionu wydarzeń plenerowych mających na celu: świętowanie w całym województwie opolskim 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, podniesienie świadomości mieszkańców województwa na temat korzyści z członkostwa w Unii Europejskiej oraz rozpowszechnienie informacji na temat efektów realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE.
Wydarzenia te będą realizowane przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty wyłonione w trybie otwartego konkursu ofert, który został właśnie ogłoszony. Niezbędna dokumentacja konkursowa jest opublikowana pod adresem:  https://bip.opolskie.pl/2024/01/otwarty-konkurs-ofert-na-wykonanie-w-2024-roku-zadan-publicznych-zwiazanych-z-realizacja-zadan-samorzadu-wojewodztwa-opolskiego-w-zakresie-wspierania-inicjatyw-aktywizujacych-spolecznosci-lokalne-pn/

Termin składania ofert mija 19 lutego br. o godz. 9.00.

W związku z powyższym zwracam się z prośbą o rozpowszechnienie informacji na temat konkursu wśród organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów z terenu Państwa gminy/powiatu, a także o współpracę z nimi i wsparcie podczas planowania i organizacji imprez.
Zależy nam, żeby 1 maja 2024 r., w rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, każdy mieszkaniec województwa opolskiego miał możliwość świętowania rocznicy naszej obecności w UE jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Liczę na Państwa współpracę w tym zakresie.

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 31-01-2024 07:55 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 31-01-2024 08:08
Przewiń do góry