Menu pomocnicze
słoneczniki

_STR3965.jpeg
Pan Andrzej Michta nowy Starosta Namysłowski

 

Pan Andrzej Michta pełniący dotychczas funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Namysłowskiego został w dniu 4 stycznia 2024 roku wybrany nowym Starostą. Dla Pana Andrzeja jest to tak naprawdę powrót na ten fotel. Przypomnijmy, że w 2016 roku na trzy lata zastąpił on zmarłego Michała Ilnickiego. Ostatnio był natomiast przewodniczącym rady powiatu namysłowskiego.

Pan Andrzej był jedynym kandydatem i uzyskał poparcie wszystkich obecnych Radnych. W tajnym głosowaniu uzyskał 15 głosów i został wybrany przez aklamację.

- Przede mną sporo pracy - mówi nowy starosta Andrzej Michta - Najważniejsze to dopilnowanie inwestycji. Szczególnie tego wspaniałego obiektu, który jest już wykańczany, czyli budynek szkoły specjalnej, na który tak długo tu czekaliśmy. To nie będzie łatwe zadanie, być starostą, ale sprostam.

Dotychczasowy Starosta podziękował Zarządowi, byłemu już Przewodniczącemu, a nowemu Staroście Panu Andrzejowi Michcie za ostatnie 5 lat pracy na rzecz mieszkańców Powiatu Namysłowskiego. Szczególne podziękowania Konrad Gęsiarz skierował do Pracowników starostwa. Podziękował za 5 lat współpracy, ale szczególnie za ostatnie dwa miesiące, kiedy to Pracownicy starostwa mając świadomość, że współpracują już z odwołanym Starostą nadal pracowali z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem.
– Zostawiam starostwo w dobrej kondycji - powiedział już po czwartkowej sesji Konrad Gęsiarz. - Sporo inwestycji już zakończyliśmy, kilka jest w toku i tego trzeba dopilnować. Są także plany i środki na kolejne. Dla powiatu to było dobre 5 lat.

Gdyby nie wybrano nowego starosty do 8 lutego, premier musiałby wyznaczyć komisarza. Wicestarostę Powiatu i nowy skład Zarządu Powiatu Namysłowskiego poznamy po weekendzie.

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 05-01-2024 08:26 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 07-03-2024 09:09
Przewiń do góry