Menu pomocnicze
słoneczniki
Log_UE.jpeg Projekty realizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej  w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” log_Rolnik.jpeg

W czerwcu i lipcu b.r.  20 uczniów z technikum informatycznego i 19 z technikum architektury krajobrazu z Zespołu Szkół Rolniczych przebywało w Portsmouth w Wielkiej Brytanii na 4- tygodniowej praktyce zawodowej. Pobyt młodzieży był realizowany w ramach dwóch projektów Leonardo da Vinci w programie „Uczenie się przez całe życie”.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewelina Babik, Ewelina Grabowska, Honorata Pietroszek i Ewelina Wasylkiewicz. Przyszli technicy architektury krajobrazu rozwinęli swoje umiejętności zawodowe pracując w różnych przedsiębiorstwach przy pielęgnacji roślin ozdobnych, komponowaniu wnętrz ogrodowych lub przygotowywaniu kwiatów i krzewów do sprzedaży. Uczniowie z technikum informatycznego pracowali w firmach informatycznych przy demontażu i montażu komputerów, a także przy obsłudze sprzętu komputerowego z wykorzystaniem różnych programów komputerowych.

Uczniowie zamieszkiwali w rodzinach, co pozwoliło im dokładnie poznać codzienne życie, obyczaje, kulturę i mentalność Anglików. Pobyt w Wielkiej Brytanii przyczynił się w dużej mierze do lepszego porozumiewania się w języku angielskim. Po pracy praktykanci poznawali ciekawe miejsca Portsmouth, miasta portowego położonego ok. 120 km na południowy zachód od Londynu. W soboty uczniowie brali udział w wycieczkach do Londynu,  do Bath oraz do Stonehenge i Salisbury. Na realizację obu projektów szkoła otrzymała z Unii Europejskiej ponad 120 tys. euro.

Koordynator projektów
Adam Hubicki

 

 

Opublikował(a):  Data publikacji: 10-11-2011 15:04
Przewiń do góry