Menu pomocnicze
słoneczniki

X Memoriał.jpeg

25 listopada 2023 roku w sali „Orła” w Namysłowie odbył się X Międzynarodowy Memoriał poświęcony pamięci Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w zapasach w stylu wolnym pod patronatem honorowym Starosty Namysłowskiego Konrada Gęsiarza oraz Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego. Organizatorem imprezy był Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Namysłów.
Zawody miały na celu upamiętnienie i uhonorowanie tragicznie zmarłych w wyniku wypadku samochodowego dnia 9 grudnia 2013 roku w drodze do pobliskich Domaszowic na pokaz zapaśniczy dla młodzieży szkolnej zawodników miejscowego „Orła” Witolda Prociaka i Patryka Żymańczyka. Obaj zapaśnicy byli wspaniałymi młodymi ludźmi i sportowcami, bardzo lubianymi przez kolegów i koleżanki z wielkimi perspektywami na przyszłość.
Turniej jak i w latach poprzednich miał mocną obsadę, szczególnie biorąc pod uwagę, że są to zawody towarzyskie. Poziom walk bardzo znacząco podnieśli zagraniczni zawodnicy z klubu FSK „Champion” Zbaraż z Ukrainy oraz goszczący u „Nas” po raz pierwszy zapaśnicy tureckiego „Sivas Demirspor”.
Ostatecznie na namysłowskich matach zaprezentowało się 106 zawodników z 15 klubów z trzech krajów (Turcja, Ukraina, Polska) oraz pięciu województw (śląskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego).
Zawody rozegrane zostały w 18 kategoriach wagowych w tym dwóch Memoriałowych w grupach wiekowych młodzików U-14 oraz kadetów U-17.
Z Polski gościliśmy następujące kluby:
- LKS „Mazowsze” Teresin (woj. mazowieckie);
- ZKS „Slavia” Ruda Śląska (woj. śląskie);
- CSiR Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie);
- LKS „Piast” Sieradz (woj. łódzkie);
- LKS - Łódzka Akademia Zapasów (woj. łódzkie);
- MGLZS „Wiatr” Wołów (woj. dolnośląskie);
- MKS „Rokita' Brzeg Dolny (woj. dolnośląskie);
- KS „Lotnik” Wrocław (woj. dolnośląskie);
- ULKS „Opal” Kudowa (woj. dolnośląskie);
- ULKS „Bizon” Milicz (woj. dolnośląskie);
- Zapaśniczy klub Sportowy w Gogolinie (woj. opolskie);
Natomiast Namysłów reprezentowany był przez LUKS „Orły” oraz gospodarzy LKS „Orzeł”.

Uroczystego otwarcia X Memoriału dokonali Burmistrz Namysłowa Pan Bartłomiej Stawiarski, Starosta Namysłowski Pan Konrad Gęsiarz oraz Prezes „Orła” Pan Kazimierz Szelągiewicz. Wszyscy życzyli uczestnikom udanej i bezpiecznej rywalizacji sportowej.

KLASYFIKACJA KLUBOWA (lokaty I-VI):
1 miejsce: LKS „Orzeł” Namysłów;
2 miejsce: FSK „Champion” Zbaraż (Ukraina);
3 miejsce: „Sivas Demirspor” (Turcja);
4 miejsce: ZKS „Slavia” Ruda Śląska;
5 miejsce: ULKS „Bizon” Milicz;
6 miejsce: LKS „Mazowsze” Teresin;
Szczegółowa klasyfikacja medalowa znajduje się na oficjalnym fb Ludowy Klub Sportowy "Orzeł" Namysłów.

Gratulacje dla WSZYSTKICH startujących i powodzenia w kolejnych zawodach !!!

 

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 29-11-2023 08:32 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 30-11-2023 13:27
Przewiń do góry