Menu pomocnicze
słoneczniki

aktywna tablica.jpeg
 

Komfort pracy uczniów i nauczycieli zależy w dużej mierze od narzędzi pracy. Inwestycja w nowe sprzęty dydaktyczne przygotowuje uczniów do przyszłych wyzwań. Umożliwiając im korzystanie z najnowszych technologii i narzędzi, szkoła może lepiej przygotować uczniów do poruszania się po rynku pracy i dalszego kształcenia. Żyjemy w erze cyfrowej, dlatego ważne jest, aby uczniowie zdobywali umiejętności technologiczne już w szkole średniej.

Sprzęty dydaktyczne, takie jak interaktywne tablice, tablety czy projektory sprawiają, że nauka staje się bardziej atrakcyjniejsza i interesująca dla uczniów. Wprowadzanie ich do procesu nauczania zwiększa motywację i zaangażowanie uczniów, co kolejno przekłada się na lepsze wyniki edukacyjne.

Dzięki Rządowemu programowi „Aktywna tablica”, który ma na celu rozwijanie infrastruktury szkolnej oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych namysłowskie szkoły będą mogły skorzystać z możliwości rozwoju tej właśnie dziedziny.

W tegorocznej edycji programu nowe sprzęty dydaktyczne otrzymają:

  1. Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie - głośniki, interaktywny monitor dotykowy.
  2. Technikum nr 1 w Zespole Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 roku - tablica interaktywna z projektorem.
  3. Technikum nr 2 w Zespole Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie - 3 projektory.

Całość otrzymanego wsparcia finansowego to 42 000,00 zł. Wartość całkowita jaką przeznaczymy na zakup sprzętów to 52 500,00 zł.

Barbara Jarmuszewska

 

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 13-07-2023 12:14 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 13-07-2023 12:18
Przewiń do góry