Menu pomocnicze
WIOSNA

Piłsudczycy starostwo i kgw strzelce.jpeg

To wspaniałe, że aż tylu młodych ludzi z SP nr 3 w Namysłowie wspiera w formie wolontariatu najbardziej potrzebujących z terenów powiatu namysłowskiego. Pomagają bezinteresownie dlatego, że chcą pomagać! Wolontariat i niesienie pomocy innym mają ogromne znaczenie dla społeczności i osób potrzebujących wsparcia. Dlatego też z ogromną przyjemnością starostwo wspiera tę inicjatywę nieustannie od 3 lat.

W tym roku zbiórka odbyła się na rzecz Namysłowskiego Centrum Zdrowia i zbieraliśmy pampersy dla dorosłych, chusteczki nawilżane i podkłady jednorazowe. Koordynatorem zbiórki w Starostwie jest od 3 lat Basia Jarmuszewska inspektor ds. komunikacji społecznej i redaktor naczelne informatora Nasz Powiat Namysłowski. W tym roku akcję swoim patronatem objął Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz.

- „W tym roku w ramach akcji starostwo zgromadziło 245 podkładów jednorazowych, 498 sztuk pampersów dla dorosłych i 4800 sztuk chusteczek nawilżonych. Wszystkie nasze zdobycze przekażemy dzieciom z wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3 w Namysłowie, a one z kolei wraz z opiekunem wolontariatu Panią Justyną Wojtowicz, przekażą rzeczy do namysłowskiego szpitala. Pamiętajcie, że każdy akt pomocy ma znaczenie, niezależnie od jego rozmiaru. Nawet najmniejsze działanie może mieć ogromny wpływ na życie drugiej osoby.” – mówi Basia Jarmuszewska koordynator zbiórki w Starostwie.

- „Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie chętnie udziela pomocy innym. Wobec czego wraz ze Starostwem Powiatowym i panią Basią Jarmuszewską narodził się pomysł wsparcia najbardziej potrzebujących w Namysłowskim Centrum Zdrowia. Postanowiliśmy wesprzeć hospicjum oraz oddział opieki długotrwałej. Nasi uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę pampersów, chusteczek nawilżających oraz podkładów jednorazowych. Do akcji dołączyli Elementarz Prywatne Przedszkole oraz Żłobek Przyjazny Rodzinie w Namysłowie, Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie, Policja oraz Straż Pożarna w Namysłowie, Związek Piłsudczyków, Samodzielne Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowiu, Koło Gospodyń Wiejskich w Strzelcach.” – mówi Pani Justyna Wojtowicz opiekun wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3 w Namysłowie.

Akcja już się zakończyła, dary już niebawem pojadą do namysłowskiego szpitala, który na pewno szybko zagospodaruje tak potrzebne rzeczy.

wolontarian sp 3.jpeg

Przedszkole elementarz.jpeg

Żłobek Elementarz.jpeg

Pomagam bo mogę zbiorcze.jpeg

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 02-06-2023 18:12 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 02-06-2023 18:15
Przewiń do góry