Menu pomocnicze
słoneczniki
Śladami historii podsumowanie projektu.jpeg
 
W dniu 31 czerwca 2023 roku w Izbie Regionalnej w Namysłowie odbyło się zakończenie projektu Okręgu Opolskiego Związku Piłsudczyków RP realizowanego przy współpracy z Opolską Wojewódzką Komendą OHP, Starostwem Powiatowym w Namysłowie, Osiw Namysłów, Urzędem Miejskim w Namysłowie, który objęty był Patronatem Honorowym Wojewody Opolskiego Sławomira Kłosowskiego.
Na spotkaniu władze powiatu namysłowskiego reprezentował Sławomir Hinborch - Sekretarz Powiatu, który w imieniu Starosty Namysłowskiego Konrada Gęsiarza odebrał podziękowania za wkład starostwa w powodzenie projektu.
 
_STR9063.jpeg
 
W spotkaniu uczestniczyła także Wojewódzka Komendant OHP w Opolu Pani Sylwia Igielska - Magryś, wraz z Panią Ewą Zajączkowską - Kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania OWK OHP, ppłk Sławomir Król dowódca Rejonowych Warsztatów Technicznych 4 Regionalnej Bazy Logistycznej w Jastrzębiu oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w osobie Naczelnika Romana Kani, a także Pani Małgorzata Nowakowska z namysłowskiego OSIW, która była koordynatorka projektu z ramienia namysłowskiej placówki wraz z młodzieżą.
Okręg Opolski Związku Piłsudczyków reprezentowali płk. zw. Krzysztof Jankowiak, mjr zw. Tomasz Jarmuszewski oraz por. zw. Basia Jarmuszewska.

Podczas spotkania swoją premierę miał także przewodnik po namysłowskich miejscach pamięci pn. Śladami Historii - opracowany podczas trwania projektu. Dzięki współpracy przedstawicieli naszego okręgu z młodzieżą z OSIW w Namysłowie stworzono coś wyjątkowego.

Julia, Nikola, Maciej, Michał oraz Przemek przez prawie rok zbierali materiały, robili zdjęcia, opisywali miejsca upamiętniające naszą historię. Dzięki prawie rocznej współpracy mogliśmy dziś ujrzeć wspaniały przewodnik po namysłowskich miejscach pamięci.
W sumie zostało w nim opisane 28 miejsc stworzonych po to, aby upamiętnić to, co dla naszego miasta najważniejsze. Zawarliśmy w naszym przewodniku pomniki, tablice pamiątkowe, dęby pamięci, a także budowle mające przypominać nam o tym co było, o tym co tworzyło naszą historię.
 
 
 

 

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 01-06-2023 10:18 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 01-06-2023 10:29
Przewiń do góry