Menu pomocnicze
słoneczniki

_STR8771.jpeg

30.05.2023 r. odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiej Spartakiady LA organizowanej przez ZSS Namysłów.

Jak mówi dyrektor placówki, Pani Joanna Chmura, Spartakiada ma blisko 30-letią tradycję. Organizacji zaniechano na czas lat pandemicznych, ale 30 maja br. wydarzenie to na stałe powróciło już do kalendarza namysłowskiej szkoły specjalnej oraz Starostwa Powiatowego w Namysłowie. Zawody tradycyjnie otworzył Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, ale wśród zaproszonych gości obecny był również Wicestarosta Tomasz Wiciak, a także Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski.

Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach biegowych (60m, 300m, 400m, 500m oraz sztafetach 4x75m) a także konkurencjach technicznych (skok w dal, pchniecie kulą, rzut piłeczką palantową). Gościliśmy zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kluczborka, z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Głogówka oraz z Zespołu Placówek Oświatowych w Strzelcach Opolskich.

Na boisku zmierzyło się blisko 70 uczniów. Najlepszych sportowców nagrodzono medalami, dyplomami, były również puchary oraz nagrody rzeczowe a wszystko to przy pięknej słonecznej pogodzie. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej. 1 miejsce tym razem wywalczył team z Kluczborka. 3 miejsce powędrowało do Głogówka.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy za rok do Namysłowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego wydarzenia.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę wolontariuszy i opiekunów z ILO, za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów oraz sędziów, którzy na co dzień są wuefistami w Zespole Szkół Mechanicznych w Namysłowie oraz Zespole Szkół Rolniczych również z Namysłowa.

 

 

 

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 01-06-2023 08:42 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 01-06-2023 10:12
Przewiń do góry