Menu pomocnicze
WIOSNA
_STR6496.jpeg
 
Z okazji przypadającego corocznie w dniu 4 maja – Dnia św. Floriana, dziś w Namysłowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka, które rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie, celebrowaną przez tutejszego Proboszcza ks. Piotra Nowickiego i kapelana OSP w Głuszynie, druha i Proboszcza Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Głuszynie ks. Grzegorza Tabakę. Nabożeństwo sprawowane było w intencji strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie oraz ich rodzin.  W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak, Burmistrz Miasta Namysłowa Barłomiej Stawiarski, Wicewojewoda Opolski Tomasz Witkowski, Zastępca Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. mgr Dariusz Gieroń oraz Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, na czele z Komendantem Powiatowym st.kpt. Tadeuszem Kmieciem, a także przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i instytucji z naszego terenu.
 Po odprawionej liturgii, wszyscy przybyli udali się na plac Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie, na uroczysty apel, podczas którego zasłużeni funkcjonariusze przyjęli liczne awanse i odznaczenia.
 Zwieńczeniem części oficjalnej były uroczyste przemówienia oraz podziękowania dla całej jednostki PSP w Namysłowie.
 
Podczas apelu Starosta Namysłowski nagrodził trzech strażaków za ich poświęcenie i wzorową służbę dla dobra naszych mieszkańców. Byli to:
- starszy ogniomistrz Marcin Mikołajew
- sekcyjny Radosław Hutnik
- starszy strażak Sebastian Dumański.
Upominki wręczono także młodzieży, która reprezentowała Powiat Namysłowski w wojewódzkim etapie konkursu "Młodzież zapobiega pożarom".

Na zakończenie, na przybyłych gości czekał pyszny poczęstunek, w postaci „strażackiej grochówki”.

 Życzymy wszystkim Strażakom bezpiecznej służby oraz wielu sukcesów w życiu osobistym, jak i zawodowym!
 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 22-05-2023 13:40 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 22-05-2023 13:52
Przewiń do góry