Menu pomocnicze
słoneczniki

Majówka w tym roku przebiegła na naszym terenie dość spokojnie. Z imprez przygotowanych przez poszczególne gminy dominowały obchody majowych świąt patriotycznych z wyjątkiem miasta Namysłów, którego włodarze dodatkowo zafundowali mieszkańcom mega dużo emocji związanych z rozpoczęciem sezonu motocyklowego.

_STR4471.jpeg

 

W tym roku na namysłowski Rynek zjechało ponad 350 motocyklistów z całego kraju, a nawet i z zagranicy. Motocykliści z namysłowskiego Rynku wyruszyli w drogę do Rychtala gdzie ks. Mariusz Białobłocki – kapelan motocyklistów, odprawił uroczystą mszę świętą. Następnie wszyscy przejechali korowodem na namysłowskie błonie, gdzie toczyła się dalsza część imprezy. W rozpoczęciu sezonu motocyklowego, wśród motocyklistów, nie mogło zabraknąć naszego Starosty, Konrada Gęsiarza, który od lat, nie tylko kibicuje motocyklistom, ale także aktywnie uczestniczy w rozpoczęcie sezonu ubierając kask.
Akcja motocyklowa była połączona ze zbiórką krwi, a także z charytatywną zbiórką dla chorej dziewczynki. Wszystkiemu temu towarzyszyły różne atrakcje zorganizowane przez Gminą Namysłów jak np. wesołe miasteczko, Żarciowozy itp.

Dzień Flagi 2023.jpeg

 

1 maja namysłowianie mieli czas na odpoczynek majówkowy gdyż w tym dniu nie planowano żadnych specjalnych obchodów. Ciekawie jednak wyglądał 2 maja, w którym obchodzimy Święto Flagi. Powiatowe obchody, jak co roku odbyły się na placu przy remizie Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie. Gdzie przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, wraz z przedstawicielami instytucji, stowarzyszeń i organizacji, a także w towarzystwie pocztów sztandarowych uczcili ten wyjątkowy dzień uroczystym apelem, rozpoczętym wciągnięciem biało-czerwonej na maszt. Po uroczystych przemówieniach wszyscy udali się na poczęstunek. W całym Powiecie Namysłowskim zawisły biało-czerwone flagi, które dumnie powiewały na wietrze przypominając naszym mieszkańcom o znaczeniu i symbolice naszych barw i symboli narodowych.

344840656_759359462329801_4887652810731487219_n.jpeg

 

3 Maja odbyły się namysłowski obchody 323. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w których licznie uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu, gminy, stowarzyszeń i organizacji, a także mieszkańcy. Całość obchodów rozpoczęła uroczysta msza św. w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie pod przewodnictwem ks. proboszcza Piotra Nowickiego, następnie całość zgromadzonych gości przeszła ulicami Namysłowa, aby ostatecznie złożyć kwiaty i zapalić znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obchody zakończyły się z Namysłowskim Ośrodku Kultury gdzie odbyła się akademie przygotowana przez dzieci z Przedszkola nr 4 w Namysłowie.

I na tym zakończyły się nasze majówkowe obchody. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Gminie Namysłów, Strażakom, Stowarzyszeniu Pamięci Armii Krajowej SPAK – Namysłów, Opolskiemu Związkowi Piłsudczyków RP, Namysłowskiemu Związkowi Drużyn, Namysłowskiemu Ośrodkowi Kultury za organizację i współorganizację poszczególnych obchodów. Pocztom sztandarowym za uświetnienie naszych obchodów swoją obecnością, a przybyłym gościom za tak liczne uczestnictwo w obchodach świąt majowych.

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 05-05-2023 10:42 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 05-05-2023 11:26
Przewiń do góry