Menu pomocnicze
WIOSNA
SZPITAL0.jpeg
 
Starostwo Powiatowe w Namysłowie dofinansuje Namysłowskie Centrum Zdrowia. Zarząd powiatu zabezpieczy dodatkowe 1,3 mln złotych na dokapitalizowanie spółki. Zapewni to pełną kontynuację świadczenia usług i stabilność działania szpitala. W sumie wsparcie powiatu wyniesie 2 mln złotych.
- Sprawne funkcjonowanie szpitala w Namysłowie jest niesamowicie ważne – podkreśla starosta namysłowski, Konrad Gęsiarz.

- Ta wycena świadczeń jest tak niska, że można powiedzieć, że im więcej działamy, im więcej pacjentów obsługujemy, tym większe straty generuje działalność szpitala. Widząc te zmiany cen, koszty, z jakimi mu się zmierzyć również nasza spółka w tym roku, zabezpieczyliśmy dodatkowe środki, także będziemy mogli je szybko i sprawnie w miarę potrzeby uruchomić.

Już pod koniec stycznia swoją dotację przekazała także gmina Namysłów, która także jest udziałowcem spółki. Miejscy radni zdecydowali, że przekażą na ten cel 600 tys. złotych. Namysłowskie Centrum Zdrowia w ubiegłym roku obsłużyło blisko 27 tys. pacjentów.
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 19-12-2022 11:09 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 19-12-2022 11:13
Przewiń do góry