Menu pomocnicze
słoneczniki

Grupowe IX memoriał.jpeg

Za Nami ostatnie tegoroczne zawody, ale za to jakże niezmiernie ważne dla NAMYSŁOWSKICH ZAPASÓW.

W sobotę 17 grudnia 2022 roku w sali „Orła” Namysłowie przy ulicy Kolejowej 1 odbył się IX już Memoriał Witka Prociaka oraz Patryka Żymańczyka połączony tym razem z Mistrzostwami Województwa Opolskiego Dzieci oraz Młodzików, Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym oraz zapasach kobiet.

Turniej zostały przeprowadzony na wzorowym poziomie organizacyjnym, a na starcie mimo wielu absencji chorobowych zgromadził blisko 80 zawodników oraz zawodniczek z naszego województwa. Organizatorem imprezy był Opolski Związek Zapaśniczy wraz namysłowskimi klubami Orzeł i Orły. Trzeba dodać, że „Nasze” coroczne zawody memoriałowe poza aspektem sportowym są ogromnie ważnym symbolem pamięci  o wspaniałych wychowankach i zawodnikach „Orła” Witku i Patryku, którzy tragicznie zginęli w drodze na pokaz zapaśniczy do SP w Domaszowicach dnia 9 grudnia 2013 roku. Obaj zapaśnicy byli wspaniałymi młodymi ludźmi i sportowcami, bardzo lubianymi przez kolegów oraz koleżanki z wielkimi perspektywami na przyszłość.

Władze.jpeg

Swoją obecnością zaszczycili nas w tym roku Starosta Powiatu Namysłowskiego Konrad Gęsiarz, Wiceburmistrz Namysłowa Krzysztof Mucha oraz członek zarządu Rady Powiatu Zbigniew Bratosiewicz. Natomiast zawody otworzył Prezes Opolskiego Związku Zapaśniczego Dariusz Stępień wraz z wybitnie zasłużonym dla Namysłowa i zapasów wieloletnim Prezesem LKS „Orzeł” Kazimierzem Szelągiewiczem.

Nasze miasto w mistrzostwach i memoriale reprezentował LKS „Orzeł” Namysłów oraz LUKS „Orły Namysłów”, a sędzią głównym imprezy był Pan Oleksandr Gilin.

Wieloletnia tradycja została podtrzymana i „Orzeł” Namysłów wywalczyli po raz kolejny pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej mistrzostw OPOLSZCZYZNY, natomiast LUKS „Orły” uplasowały się na trzeciej pozycji.

W tym roku odbyły się dwa pojedynki memoriałowe, które miały skromnie uhonorować i upamiętnić Witka oraz Patryka. W pierwszym zaprezentowali się czołowi polscy kadeci, kadrowicze w osobach zawodników „Orła” Gracjana Matyjaska (Mistrz Polski U-15, brązowy medalista OOM-MP U-17, XI zapaśnik ME U-15) i Patryka Bratosiewicza (srebrny medalista OOM-MP U-17, złoty medalista PPK U-17, brązowy medalista PPJ  U-20). Po wyrównanej i stojącej już na dość wysokim poziomie walce, na punkty tym razem górą był Gracjan. Natomiast w drugim spotkały się co ciekawe dziewczęta, a mianowicie Karolina Loianich (Orzeł) i Klaudia Galant (ZKS Gogolin). Po zaciętej i ciekawej rywalizacji zwyciężyła Karolina, która jest aktualną Mistrzynią Polski do lat 14.

Przedstawiamy lokaty „Naszych” młodych zawodników i zawodniczek w MWO:

Dzieci (dziewczęta)
Kategoria wagowa 25 kg

1. Lena Południak - LUKS „Orły” Namysłów;
2. Rozalia Dobry - LUKS „Orły” Namysłów;
Kategoria wagowa 31 kg
1. Marharyta Koshevesova - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Viktoria Gumińska - LKS „Orzeł” Namysłów;

Kategoria wagowa 36 kg
1. Gabriela Kownacka - LKS „Orzeł” Namysłów;
Dzieci (chłopcy)
Kategoria wagowa 25 kg

1. Patryk Trojanowski - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 29 kg
1. Mikołaj Marcinkiewicz - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Piotr Kownacki - LUKS „Orły” Namysłów;
3. Karol Sawaryn - LUKS „Orły” Namysłów;
Kategoria wagowa 32 kg
1. Artur Gorzeja - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Adam Nowicki - LUKS „Orły” Namysłów;
3. Brajan Kulon - LUKS „Orły” Namysłów;
Kategoria wagowa 34 kg
3. Borys Średziński - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 35 kg
1. Iwan Yankowski - LKS „Orzeł” Namysłów;
5. Hlib Ryzankov - LUKS „Orły” Namysłów;
Kategoria wagowa 39 kg
1. Antoni Ziółek - LKS „Orzeł” Namysłów;
3. Szymon Chmielewski - LKS „Orzeł” Namysłów;
5. Kordian Jakubczak - LUKS „Orły” Namysłów;
Kategoria wagowa 43 kg
1. Marcin Stefański - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Alan Dobroć - LKS „Orzeł” Namysłów;
3. Marcel Czarny - LUKS „Orły” Namysłów;
Kategoria wagowa 46 kg
1. Oleksandr Loianich - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Dawid Łabędzki  - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 55 kg
2. Kiryl Wowkow - LKS „Orzeł” Namysłów;
3. Aleksander Paździor - LUKS „Orły” Namysłów;

Młodziczki 
Kategoria wagowa 62 kg
1. Karina Loianich - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 66 kg
1. Karolina Loianich - LKS „Orzeł” Namysłów;

Młodzicy 
Kategoria wagowa 35 kg
1. Igor Bula - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 41 kg
1. Łukasz Stefański - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 48 kg
1. Jakub Asztemborski - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 52 kg
1. Igor Stępień - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 57 kg
1. Oleh Myryniuk - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 62 kg
1. Dorian Wajs - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 68 kg
1. Adrian Kaczmarzyk - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 75 kg
1. Bohdan Rosinskyi - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 85 kg
1. Ksawery Sołtysiak - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 100 kg
1. Wiktor Rysa - LKS „Orzeł” Namysłów;

Kadeci 
Kategoria wagowa 51 kg
1. Przemysław Asztemborski - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 55 kg
1. Maksymilian Marcinkiewicz - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 65 kg
1. Adrian Paszkowski - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Yura Myryniuk - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 71 kg
1. Gracjan Matyjasek - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Filip Idasiak - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 80 kg
1. Patryk Bratosiewicz - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Paweł Gąsior - LKS „Orzeł” Namysłów;
Kategoria wagowa 110 kg
1. Piotr Pidtykanov - LKS „Orzeł” Namysłów;
2. Antoni Ausfeld - LKS „Orzeł” Namysłów;

Juniorki 
Kategoria wagowa 59 kg
1. Aleksandra Witoś - LKS „Orzeł” Namysłów;

Juniorzy
Kategoria wagowa 65 kg

1. Mateusz Buczkowski - LKS „Orzeł” Namysłów;

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników oraz rodziców młodych sportowców!!!
WYGRYWAMY, PRZEGRYWAMY, WALCZYMY.
Serdeczne podziękowania dla PARTNERÓW i SPONSORÓW NAMYSŁOWSKIEJ SZKOŁY ZAPASÓW!!!
Dziękujemy za wsparcie m. in.:

  • Urząd Miejski w Namysłowie;
  • Pan Zygmunt Baron;
  • Bartłomiej Stawiarski - Burmistrz Namysłowa;
  • Powiat Namysłowski - Starostwo Powiatowe;
  • Konrad Gęsiarz - Starosta Namysłowski;
  • Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego;
  • Ludowe Zespoły Sportowe;
  • Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu/BOZS;
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki;
  • Województwo Opolskie;
  • Lasy Państwowe;
  • Pizza&Pub Marcel;
  • Metalprodukt Namysłów;
  • Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie;
  • oraz wiele innych ORGANIZACJI i OSÓB.

ZAPRASZAMY DO TRENOWANIA I PODNOSZENIA SWOICH UMIEJĘTNOŚCI W NASZYM KLUBIE!!!

LKS "Orzeł" Namysłów

Wręczanie medali IX memoriał.jpeg
 

Grupowe IX memoriał.jpeg

 

 

 

 

 

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 19-12-2022 09:22 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 19-12-2022 09:36
Przewiń do góry