Menu pomocnicze
słoneczniki
Eryka i Jan Drostowie z wizytą u Starosty.jpeg
Na zdjęciu od lewej: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Jabłoński, Pani Aniela Bittner, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Pani Eryka Trzewik-Drost, Pan Jan Drost, Pani Katarzyna Jaruszewicz-Kot oraz Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak

 

W dniu 29 września br. w Gabinecie Starosty Namysłowskiego Konrada Gęsiarza gościliśmy Państwa Erykę i Jana Drostów – projektantów związanych przez lata z Hutą Szkła w Ząbkowicach. Ich nowatorskie projekty uczyniły ze szkła prasowanego nowoczesne i pełne wyrazu naczynia codziennego użytku. Wiele lat po wygaśnięciu pieców hutniczych w „Ząbkowicach” szkła te wciąż używane są w polskich domach, jednocześnie przeżywając renesans na rynkach aukcyjnych i w środowiskach kolekcjonerskich, osiągając często zawrotną wartość.

Spotkanie odbyło się w związku z planowaną w miesiącach marzec-kwiecień 2023 roku wystawą w Izbie Regionalnej. Wystawa oprócz wartości kulturalnej będzie miała również wydźwięk edukacyjny, a to wszystko za sprawą współpracy Izby Regionalnej z Zespołem Szkół Rolniczych w Namysłowie, którego uczniowie w ramach projektu przygotują całą oprawę medialno-promocyjną wydarzenia.  Więcej szczegółów nie zdradzimy. Na dzień dzisiejszy napiszę tylko, że planowane jest spotkanie autorskie w twórcami tych pięknych szklanych dzieł sztuki, na którym zgodzili się poopowiadać o swojej pracy, pasji i zamiłowania do szkła.

W spotkaniu obok Starosty Namysłowskiego Konrada Gęsiarza, uczestniczyli także Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mariusz Jabłoński, Pani Katarzyna Jaruszewicz-Kot z Izby Techniki Młynarskiej oraz Pani Aniela Bitner.

SZKŁA.jpeg

 

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 30-09-2022 10:10 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 30-09-2022 12:48
Przewiń do góry