Menu pomocnicze
słoneczniki

_STR3262.jpeg

Za nami Święto Plonów w Gminie Namysłów, które w tym roku obchodziliśmy w sobotę 27 sierpnia. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.00 Mszą Świętą w intencji rolników na Namysłowskich Błoniach, którą w uroczystej koncelebrze sprawował ks. Bartosz Barczyszyn. Pod ołtarzem polowym złożono wieńce dożynkowe oraz kosze tegorocznych plonów.

Po mszy św. gospodarze dożynek powitali zgromadzonych uczestników i przekazali  na ręce Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego chleb dożynkowy, którym włodarz naszego miasta podzielił się ze zgromadzonymi na błoniach gośćmi dożynkowymi. Następnie przyszła pora na tradycyjne przemówienia okolicznościowe. Podziękowania Rolnikom za ich ciężką pracę i codzienny trud przekazali Poseł na Sejm RP Marcin Oszańca, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz. Kierownik biura powiatowego ARiMR Andrzej Zielonka odczytał list okolicznościowy skierowany do Rolników z powiatu namysłowskiego przez dyrektora OR ARiMR Wojciecha Komarzyńskiego, natomiast Pan Rafał Trojanowski odczytał list okolicznościowy przesłany przez Poseł na Sejm Violettę Porowską.

Po tradycyjnych dożynkowych obrzędach przyszła pora na poczęstunek, zabawy dożynkowe oraz część artystyczną. Tradycyjnie dokonano też wyboru najładniejszego wieńca. W tym roku I nagrodę zdobył wieniec dożynkowy przygotowany przez Sołectwo Kamienna, II Sołectwo Minkowskie i III Sołectwo Przeczów. Gratulujemy wszystkim sołectwom wykonania wspaniałych wieńców, wybór najładniejszego wieńca był zapewne bardzo trudny, gdyż wszystkie one prezentowały się dostojnie i były po prostu piękne.

Barbara Jarmuszewska

 

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 30-08-2022 14:48 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 30-08-2022 15:05
Przewiń do góry