Menu pomocnicze
WIOSNA

_STR2563.jpeg

20 sierpnia w Strzelcach Namysłowskich odbyły się dożynki wiejsko-parafialne. To był wyjątkowy dzień, który mieszkańcy oraz zaproszeni goście zapamiętają na długo. Wśród zaproszonych gości był Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Zielonka oraz Radny Powiatowy Antoni Sobiegraj.

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele Narodzenia NMP i św. Marcina w Strzelcach. Następnie mieszkańcy przenieśli się błonia parafialne gdzie rozpoczęło się świętowanie.

W międzyczasie gościom czas umilali m.in. zespół Namysłowiacy, który zaprezentował repertuar o tematyce ludowej oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej OKA, której członkowie tym razem zaprezentowali się jako „Sami Swoi” nawiązując do kultowego już filmu w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego z 1967 roku pod tym samym tytułem. Nie zabrakło także konkursów, atrakcji dla dzieci, zabaw i wielu innych aktywności, z których mogli korzystać uczestnicy.

Na wieczór, o godzinie 20.00 przygotowano dla mieszkańców zabawę taneczną, którą poprowadził zespół Dla Ciebie Grane Music Group.

Organizatorzy:
Rada Sołecka w Strzelcach,
KGW w Strzelcach oraz
parafia Narodzenia NMP i św. Marcina w Strzelcach.

 

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 22-08-2022 09:25 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 22-08-2022 13:54
Przewiń do góry