Menu pomocnicze
WIOSNA

Przemówienie Starosty Konrada Gęsiarza.jpeg

KONCERT ORKIESTRY WOJSKOWEJ Z BYTOMIA IN MEMORIAM MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKII

Z okazji obchodów 87. Rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu 12 maja w Namysłowski Ośrodek Kultury odbył się koncert in memoriam Marszałek Józef Piłsudski.

Starosta Konrad Gęsiarz wraz delegacją Powiatu Namysłowskiego składa kwiaty.jpeg

Koncert poprzedzony był częścią oficjalną obchodów, która rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie. Następnie przeszliśmy ulicami miasta pod pomnik Marszałka gdzie delegacje złożyły kwiaty i odśpiewały hymn państwowy.

Odznaczenie Starosty Złotym Krzyżem Związku Piłsudczyków RP.jpeg

Dalsze obchody odbyły się w NOK gdzie Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz wraz z Bartłomiej Stawiarski - Burmistrz Namysłowa miał zaszczyt odebrać z rąk Prezesa Zarządu Krajowego Piłsudczyków RP gen. zw. Władysława Stanisława Śliwy Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków RP.

Bardzo serdecznie dziękujemy za odznaczenie!

Po części oficjalnej odbył się koncert Orkiestry Wojskowej z Bytomia pod batutą kpt. Krystiana Siwka z udziałem wspaniałej wokalistki jazzowej Pani Magdaleny Krzywda-Krzysteczko.

Patronem Honorowym koncertu był Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz.

Organizatorami obchodów był OKRĘG Opolski Związku Piłsudczyków RP - Namysłów, a współorganizatorami Powiat Namysłowski, Urząd Miejski w Namysłowie, Opolska Wojewódzka Komenda OHP oraz Namysłowski Ośrodek Kultury

ppor. zw. Barbara Jarmuszewska.jpeg

Koncert Wojskowej Orkiestry z Bytomia.jpeg

Magdalena Krzywda-Krzysteczko.jpeg

Wręczenie medali pamiątkowych.jpeg

Uroczyste obchody.jpeg

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 16-05-2022 10:32 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 16-05-2022 11:25
Przewiń do góry