Menu pomocnicze
WIOSNA

IMG_9246 (2).jpeg

W dniu 29 kwietnia 2022r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju było propagowanie wiedzy pożarniczej wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Uczestnicy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-IV i V-VIII. Turniej składał się z dwóch etapów pisemnego i ustnego. Następnie dzieci wzięły udział w pokazie sprzętu strażackiego.

W Turnieju wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bąkowicach, Szkoły Podstawowej w Ligocie Książęcej, Szkoła Podstawowa w Domaszowicach, Szkoły Podstawowej w Domaradzu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Namysłowie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Namysłowie.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
1. Grupa wiekowa klasy I-IV:
I miejsce - Szymon Dumański – SP Ligota Książęca,
II miejsce – Julia Warzocha – SP w Bąkowicach,
III miejsce – Martyna Karakuła – SP w Ligota Książęca.

2. Grupa wiekowa klasy V-VIII:
I miejsce – Kacper Bilski – Gmina Domaszowice,
II miejsce – Zuzanna Król – SP nr 5 w Namysłowie,
III miejsce – Hanna Marcinowska – SP nr 5 w Namysłowie.

Turniej zorganizowany został przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie, Starostwo Powiatowe w Namysłowie, które ufundowało nagrody rzeczowe dla uczestników turnieju oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Namysłowie. Zwycięzcy turnieju będą reprezentowali powiat namysłowski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się na Górze św. Anny.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy odważnie stanęli do turnieju!

 

 

 

 

 

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 04-05-2022 12:07 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 04-05-2022 12:28
Przewiń do góry