Menu pomocnicze
WIOSNA

278206479_3230791013843833_7245516514923157240_n.jpeg

 

Już dziś wiemy, że gośćmi I Festiwalu Fantastyki będą m.in.:

Pawel Kopijer, napisał między innymi trylogię „Kroniki Dwuświata” kreowaną na kanwie Uniwersum Dwuświata (DualRealm Universe). Trzyksiąg autorstwa Pawła Kopijera ukazuje historie dwójki bohaterów, którzy w wykreowanym uniwersum magii i miecza mierzą się z przeznaczeniem. Losy młodej szamanki i skażonego mrokiem zabójcy są tylko wątkiem na tle zmagań potężnych sił żądnych władzy absolutnej. Przygoda wprowadza Czytelnika w szerszy kontekst nakładających się knowań, intryg i pułapek. Królewskie rody, mocarni wojownicy, mityczne stworzenia, potężni magowie, manipulujące ludźmi bóstwa tworzą wyjątkowy klimat. Książki są przeznaczone zarówno dla dorosłego Czytelnika jak i dla młodzieży.
Jest również autorem gry „Mitrys” opartej o świat przez niego wykreowany. Jest turową grą fantasy adeventure dla 2-4 graczy. Wcielając się w postać jednego z bohaterów, znanych z cyklu Kroniki Dwuświata, podejmujemy się realizacji wylosowanej Misji, rywalizując z innymi graczami. Wygrywa ten gracz, który pierwszy wykona swoją Misję, a w wersji turniejowej (DualRealm Championship), który zdobędzie najwięcej punktów turniejowych w 12 rundach.
Dwudziestopięcioletnia praktyka autora w prelekcjach biznesowych i wystąpieniach publicznych, szkoleniach i coachingu sprawia, że spotkania są zawsze bardzo inspirujące, nieszablonowe i ciekawe, a ich konwencja opiera się również na aktywizacji audytorium. Doświadczenia autora jako prezesa zarządu różnych przedsiębiorstw, wykładowcy różnych uczelni, twórcy uznanych innowacyjnych metodologii w dziedzinie zarządzania oraz eksperta współpracującego z największymi międzynarodowymi korporacjami pozwala stworzyć młodzieży doskonałe źródło inspiracji do rozwoju. Wprowadzenie w historię książki i jej magiczny świat, całkowicie od zera stworzonego uniwersum, autor realizuje w formie intrygującej, często żartobliwej opowieści. Daje to uczestnikom doskonałą możliwość wyobrażenia sobie klimatu powieści i posmakowania jej niebanalnej fabuły.
Na NAMYSŁOWSKI FESTIWAL FANTASTYKI zapraszamy na spotkanie autorskie, a chwilę później Paweł Kopijer poprowadzi turniej planszówki „Mitrys”.
 
Maciej Janocha i Kacper Sumiński z Sekcji Literackiej Opolski Klub Fantastyki Fenix zapraszają na warsztaty pisarskie dla młodzieży.
Sekcja Literacka powstała w wyniku corocznie organizowanego przez OKF Fenix konkursu „Literacki Fenix” i działa już od 2020 roku. Jej członkowie nieustannie dbają o swój twórczy rozwój. Tworzą kolejne teksty, wspólnie je omawiają i dopracowują. Samemu również uczestniczą w warsztatach, co pozwala czerpać z doświadczeń innych.
Maciej Janocha – z wykształcenia polonista, członek OKF Fenix, redaktor naczelny wydawanego przez OKF czasopisma – „O!Fka. Literacki kwartalnik fantastyczny”, juror „Literackiego Fenixa” oraz opiekun Sekcji Literackiej.
Kacper Sumiński – członek Sekcji Literackiej, juror „Literackiego Fenixa”, a wcześniej jego kilkukrotny laureat.
Uczestnicy warsztatów otrzymają masę porad i wiedzy z zakresu pisania, którą będą mogli wykorzystać jeszcze w czasie tego spotkania. W jego drugiej części będę mieli okazję stworzyć krótkie teksty, zaprezentować je i wspólnie omówić.
 
Dorota Bożena Foryś – z wykształcenia programista i grafik, redaktor po godzinach, weekendowa pisarka z zamiłowania. Przygodę z pisarstwem zaczęła od publikowania opowiadań w intrenecie. Tworzy głównie fantastykę oraz romanse z elementami sensacji, erotyki i komedii. Zadebiutowała cyklem powieści „Tessa Brown”, później była dylogia „Miłosna Gra”, „Mroczna pokusa”, „Tymczasem gdzieś daleko stąd…” oraz kilka antologii tematycznych.
Na naszym festiwalu opowie trochę o sobie i o swojej twórczości. Dodatkowo proponuje swoim słuchaczom pogadankę o "kobiecej stronie fantastyki", "romansie w fantastyce", czy "miłości w fantastyce". Nie będzie to skierowane stricte dla kobiet. Panów też zapraszamy!
Spotkanie odbędzie się na zasadzie bardziej dyskusji niż monologu. Pani Dorota uwielbia rozmawiać z ludźmi na spotkaniach, także zachęcamy do aktywnego uczestnictwa! Autorka przygotuje upominki dla uczestników spotkania z jej osobą, a jak starczy czasu wspólnie z Panią Dorotą stworzymy krótki romans fantasy – każdy będzie mógł poczuć się niczym autor światowych bestsellerów!
 
Mateusz Rogalski - autor Obrońcy Ahury. Pasowanie - pierwszej w Polsce książki na podstawie sesji RPG - prawie podróżnik, prawie pisarz, prawie bard, a prawie błazen. Założyciel pierwszej w Polsce księgarni internetowej wyłącznie dla autorów samodzielnie ogarniających literacki chaos - Samowydawcy.pl
Podczas pierwszego festiwalu Fantasy w Namysłowie Mateusz poprowadzi prelekcję - Nie każdy bohater musi umieć latać. Jej uczestnicy będą mogli stworzyć swojego własnego, niepowtarzalnego bohater i zanurzyć go w Świecie Ahury.
Będzie także możliwość zagrania sesje RPG w Świecie Ahury, poprowadzonej przez Mateusza.
 
Norbert Grzegorz Kościesza - pochodzi z Kudowy-Zdrój, obecnie mieszka pod Białymstokiem. Żonaty, dwójka dzieci.
Polski pisarz, który Pisanie jest i było jego odskocznią od dnia codziennego. Początkowo pod pseudonimem prowadził dość poczytnego bloga "Życie męskim okiem". Dwa lata po zamknięciu domeny blogerskiej przez WP, w 2017 r., wydał swoją pierwszą książkę „Legenda o czwartym Królu”, której nakład rozszedł się w tempie błyskawicznym.
Jest byłym f-szem policji. Pracował w pionach prewencji (ruch drogowy, patrol, wykroczenia, a w końcu profos na PdOZcie- tzw. "dołek"). Służył na Lubelszczyźnie i Podlasiu, zaczynając od małego posterunku, poprzez komisariaty, a kończąc na dużej komendzie powiatowej i miejskiej. Poznał dobre i złe strony munduru, ludzi gotowych poświęcić życie za innych i tych, którzy za wszelką cenę chcieli awansować. Pozwoliło mu to napisać dwie bestsellerowe publikacje, z policją w roli głównej.
Jedna z nich pt. „Folwark komendanta”, miała premierę 2 października 2019 roku. Wraz z książką „Psy Prewencji”, zostały nominowane na Książkę Roku 2019 w niezależnym plebiscycie Brakująca-litera.pl. Folwark komendanta, głosami czytelników dostał się do finałowej 10.
"Dzielnica cudów", także w tym samym, niezależnym plebiscycie "Brakująca Litera", została doceniona głosami siedmiu jurorów i została wybrana na polską Książkę Roku "Brakująca Litera" 2020.
W maju 2021 roku "Dzielnica cudów" otrzymuje także coroczną, niezależną nagrodę "Filiżanka Literatury", przyznaną przez "Z espresso o książkach" w kategorii: literatura.
Na III Festiwalu CZAS NA KSIĄŻKI 2021 w Ząbkowicach Śląskich, autora wyróżniono tytułem OSOBOWOŚĆ LITERACKA.
Dziś Norbert Grzegorz Kościesza jest autorem kilku baśni, legend oraz literatury faktu. Nowe projekty i prace przewijają się przez jego pisarski warsztat, aby wybrać czytelnikom to co najlepsze.
W wolnych chwilach poświęca się pisaniu, jest kucharzem i cukiernikiem amatorem, uwielbia zwierzęta – posiada owczarka niemieckiego i dokarmia bezpańskie, wiejskie koty.
Przed wstąpieniem do policji uprawiał Sambo, kulturystykę, akrobatykę i Taekwondo - po kontuzji w służbie, (stały uszczerbek na zdrowiu) do czynnego uprawiania sportu nie wrócił. Jednak duże poczucie humoru i ciekawość świata sprawiają, że jest człowiekiem otwartym na nowych ludzi i wyzwania. Kościesza to osoba o silnym charakterze, która pomimo przeciwności losu, nigdy nie poddaje się.
Na naszym Festiwalu w Namysłowie spotka się z najmłodszymi czytelnikami i opowie im o legendach oraz baśniach, które są nieodłącznym tematem fantastyki. Zaprezentuje także własne baśnie i legendy.
Serdecznie zapraszamy nie tylko najmłodszych do posłuchania co nam ma do powiedzenia Pan Norbert!

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 19-04-2022 09:55 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 19-04-2022 10:07
Przewiń do góry