Menu pomocnicze
słoneczniki

Otoczenie namysłowskiego szpitala już wkrótce wzbogaci się o nowe elementy zieleni urządzonej. To praktyczny wymiar projektu „ Ochrona terenów zielonych –warsztaty ekologiczne dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie”, który współfinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu (WFOŚ i GW ).

Podczas zajęć teoretycznych uczniowie „Rolnika” poszerzali swoją wiedzę z zakresu zależności pomiędzy rozwojem gospodarczym a ochroną środowiska, prawidłowego projektowania ładu przestrzennego, a także wymogów ochrony konserwatorskiej. Ten ostatni element jest szczególnie przydatny podczas aktualnie prowadzonych prac związanych z nasadzeniem roślin na terenie zabytkowego przyszpitalnego parku.

- To już drugi projekt z zakresu edukacji ekologicznej współfinansowany przez WFOŚ i GW realizowany w naszej szkole. Dodatkowe zajęcia pozwalają uczniom na pogłębienie wiedzy ekologicznej, bardzo ważny jest też ich praktyczny wymiar – młodzież która w przyszłości chce zostać architektami krajobrazu ma możliwość zapoznania się ze wszystkimi ważnymi aspektami tego zawodu – powiedział Jacek Pietroszek, dyrektor ZSR w Namysłowie.
Zakończenie projektu przewidziano na 18 listopada 2011.

 

WFOS.png

Projekt współfinansowany ze środków
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu
w zakresie edukacji ekologicznej

Opublikował(a):  Data publikacji: 19-10-2011 07:47
Przewiń do góry