Menu pomocnicze
WIOSNA

_STR3326.jpeg

 

7 kwietnia 2022podczas konferencji podsumowującej rezultaty projektu Erasmus + pod tytułem: „Rozwój kompetencji zawodowych podczas szkolenia za granicą” 70 uczniów otrzymało dokumenty Europass Mobilność.

Każdy praktykant otrzymał po 2 dokumenty w języku polskim i angielskim lub niemieckim, który potwierdza nabycie wiedzy i umiejętności zawodowych podczas praktyki za granicą. Oprócz europassów uczniowie otrzymali certyfikaty odbycia praktyki oraz Indywidualny wykaz osiągnięć.

Podczas konferencji, z udziałem  starosty Konrada Gęsiarza, wicestarosty Tomasza Wiciaka,  pracodawców, uczniów ze szkoły podstawowej, uczestnicy projektu przedstawili nabyte za granicą doświadczenie. Uczniowie technikum żywienia wspominali pobyt na praktyce w Maladze Hiszpanii. Swoimi wrażeniami praktyk na Malcie podzielili się uczniowie kształcących się w zawodach: technik informatyk, technik fotografii oraz technik organizacji reklamy. Kolejna grupa, to technicy agrobiznesu i technicy hotelarstwa, którzy przebywali na praktyce w Niemczech w południowej Hesji.  Praktykanci  przebywali za granicą pod opieką 10 nauczycieli

Oprócz uczniów, w ramach mobilności kadry, ośmiu nauczycieli przedmiotów zawodowych odbywało staż na w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich.

Na sfinansowanie kosztów związanych z podróżą i pobytem za granicą szkoła otrzymała z Unii Europejskiej prawie  milion zł.

     Koordynator Projektu Adam Hubicki

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 08-04-2022 10:12 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 08-04-2022 11:15
Przewiń do góry