Menu pomocnicze
WIOSNA

starosta.jpeg

 

REZOLUCJA W SPRAWIE AGRESJI FEDERACJI ROSYJSKIEJ NA UKRAINĘ

„W związku z agresywnym i niewytłumaczalnym działaniem Federacji Rosyjskiej polegającym na agresji militarnej, bezprawnym łamaniu praw międzynarodowych i przyjętych traktatów, a także uznaniu autonomii separatystycznych republik Ukrainy, Rada Powiatu Namysłowskiego wyraża solidarność z narodem ukraińskim i stanowczo potępia te działania.

Jednocześnie wyrażamy słowa uznania za dotychczasowe dokonania Ukrainy na drodze postępu społecznego, gospodarczego i politycznego oraz prozachodniego kierunku przemian.

Niech wyrazem naszego wsparcia, jest deklaracja gotowości dalszego zacieśniania współpracy i wszelkiej możliwej pomocy w sytuacji eskalacji zagrożenia i skutków działań naruszających spokój obywateli.”

 

W dniu dzisiejszym Radni Powiatu jednomyślnie (15 głosów ZA) przegłosowali  wniosek o przyjęciu uchwały w sprawie przyjęcia „Rezolucji w sprawie Agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę”. Wniosek złożył Starosta Powiatu Konrad Gęsiarz, który w ten sposób zaznaczył swoje stanowisko w sprawie potępienia agresji skierowanej przeciwko Ukrainie oraz zwrócenia uwagi na konieczność zastosowania pokojowych metod rozwiązania tego konfliktu.

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 23-02-2022 12:52 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 23-02-2022 15:09
Przewiń do góry