Menu pomocnicze
WIOSNA

 

wypowiedź starosty.jpeg

 

20 lutego odbyły się w Namysłowie uroczyste obchody 80. rocznicy powstania Armii Krajowej. W uroczystościach zorganizowanych przez SPAK - Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej, Urząd Miejski w Namysłowie oraz Namysłowski Ośrodek Kultury, wzięli udział także przedstawiciele władz powiatowych ze Starostom Namysłowskim Konradem Gęsiarzem na czele. Wśród delegatów powiatowych znaleźli się także Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Michta oraz członkowie Zarządu Powiatu Panowie Andrzej Zielonka i Zbigniew Bratosiewicz.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie, po której delegacje złożyły kwiaty przy tablicy poświęconej pamięci Polskiemu Państwu Podziemnemu i Armii Krajowej znajdującej się przy namysłowskim Ratuszu.

 

80. rocznica powstania AK.jpeg

 

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Namysłowskim Ośrodku Kultury, gdzie zebrani wsłuchali się w okolicznościowe przemówienia Prezesa SPAK-u Pana Włodzimierza Putowskiego, Starosty Namysłowskiego Konrada Gęsiarza oraz Wiceburmistrza Namysłowa Krzysztofa Muchy. Po części oficjalnej zgromadzeni w Sali NOK-u goście uczestniczyli w części artystycznej wypełnionej poezją i śpiewem, przygotowanej przez Klubu Twórców Niezależnych WENA w Namysłowie, działający przy NOK-u. Na scenie wystąpili m.in. Agnieszka Klimas – poetka, opiekunka namysłowskiej WENY, Emilia Cybulska - solistka, Patryk Dybka – solista, muzyk.

 

Dziękujemy za zaproszenie oraz za wspaniale spędzony czas.

Barbara Jarmuszewska

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 21-02-2022 09:00 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 21-02-2022 11:16
Przewiń do góry