Menu pomocnicze
WIOSNA
grafika.jpeg
 
Według najnowszego Rankingu Związku Powiatów Polskich za rok 2021 nasz powiat zajmuje 18. miejsce w kraju w kategorii powiatów mających do 60 tys. mieszkańców.
W Polsce jest 116 powiatów, których liczba ludności nie przekracza 60 tys.
Tym bardziej zajęcie tak wysokiego miejsca jest bardzo dobrym wynikiem.
Jest to niemałe osiągnięcie dla tak niewielkiej Jednostki Samorządu Terytorialnego jakim jest Powiat Namysłowski. Na uwagę zasługuje fakt, że od 2012 roku Powiat Namysłowski po raz PIERWSZY znalazł się w pierwszej 30 w/w Rankingu.
 W tegorocznym rankingu wyprzedziły nas tylko dwa mniejsze powiaty sępoleński i łobeski.
 

"Dziękuję wszystkim, którzy wspólnie ze mną pracowali na ten sukces Wicestaroście Tomkowi Wiciakowi, całemu Zarządowi Powiatu Namysłowskiego, ale przede wszystkim pracownikom, bo to tak naprawdę oni są fundamentem sprawnego działania." - Konrad Gęsiarz Starosta Namysłowski

 

18 miejsce.jpeg

 

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd". Ranking trwa przez cały rok. Nagrody za udział w rankingu, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 09-02-2022 13:58 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 09-02-2022 14:28
Przewiń do góry