Menu pomocnicze
Maki
Laboratoria Przyszłości GRAFIKA.jpeg

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

To właśnie w ramach tego projektu Starostwo Powiatowe pozyskało 30 tys. zł dla uczniów Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół Specjalnych w Namysłowie. Dzięki pozyskanym funduszom Zespół Szkół Specjalnych stanie się szczęśliwym posiadaczem m.in.:
- drukarki 3D,
- aparatu fotograficznego ze statywem,
- mikrofonu,
- gimbala,
- laptopa.

Gratulujemy namysłowskiej Szkole Specjalnej nowych zdobyczy edukacyjnych.

 

FILM PROMOCYJNY.jpeg
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 15-12-2021 14:30 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 15-12-2021 14:35
Przewiń do góry