Menu pomocnicze
Wiosna już tuż tuż ;-)
DSC_8880.jpeg
 

Coroczne zawody poza aspektem sportowym są ważnym symbolem pamięci o wspaniałych zawodnikach, którzy tragicznie zginęli w drodze na pokaz zapaśniczy.

Memoriał zawsze przyciąga na zawody wielu czołowych zawodników zarówno za Polski jak i z zagranicy. W tym roku, oprócz zawodników LKS „Orzeł” - Namysłów, w zawodach wzięli udział reprezentanci klubów z pięciu innych województw oraz ze Słowacji.

Rywalizowano w 11 kategoriach wagowych młodzików oraz 3 kategoriach kadetów.

Drużynowo na podium znalazły się Kluby z Bydgoszczy, Gogolina oraz nasz zwycięski LKS „Orzeł” Namysłów!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom za stworzenie wspaniałego widowiska. Powiat Namysłowski na zawodach reprezentował Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz oraz członek zarządu Zbigniew Bratosiewicz.

Do walk stanęło 63 zawodników i dodatkowo 4 zawodniczki z 10 klubów i dwóch krajów (Słowacja, Polska) oraz z pięciu województw (śląskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i opolskiego).

Zawody rozegrane zostały w 15 kategoriach wagowych w grupach wiekowych młodzików do lat  14 oraz kadetów (jun. mł) do lat 17.

Z Polski gościliśmy następujące kluby:
- CSiR Dąbrowa Górnicza (woj. śląskie),
- KS „Victoria” Osielsko (woj. kujawsko-pomorskie),
- KS „Gwiazda” Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie),
- LKS „Suples” Lniano (woj. kujawsko-pomorskie),
- KS Koronowo (woj. kujawsko-pomorskie),
- UKS „Olimpijczyk” Sulmierzyce (woj. wielkopolskiego),
- KS „Lotnik” Wrocław (woj. dolnośląskie),
- ZKS Gogolin (woj. opolskie),
oraz ekipę ze Słowacji z klubu ZK „Cargon” Nitra.

Natomiast Namysłów reprezentowany był przez gospodarzy z LKS „Orzeł”.

--------------------------------------------------------

Od strony sportowej zawody Memoriałowe w punktacji drużynowej także w tym roku zdominowali zawodnicy „Orła” Namysłów, którzy zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu tym razem znaleźli się zapaśnicy z pobliskiego ZKS Gogolin, a na trzecim miejscu podium uplasowali się goście z KS „Gwiazda” Bydgoszcz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany w grupie wiekowej młodzików Maciej Dallige (LKS „Suples” Lniano), który zdecydowanie wygrał kat. wag. do 85 kg.

Natomiast w starszej grupie kadetów wyróżnienie otrzymał przedstawiciel „Orła” Patryk Bratosiewicz rywalizujący w limicie do 65 kg. Nasz zapaśnik także jak młodszy kolega wszystkie swoje 4 walki zwyciężył jednoznacznie. Dodatkowo nagrodę dla najmłodszego zawodnika imprezy otrzymał zapaśnik gospodarzy Antoni Ziółek.

Oto indywidualni złoci medaliści VIII Memoriału i miejsca na podium zawodników z Namysłowa:

MŁODZICY:
Kategoria wagowa 35 kg

1 miejsce: Marcel Kopeć - ZKS Gogolin;
2 miejsce: Igor Bula - LKS Orzeł Namysłów;
3 miejsce: Antoni Ziółek - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 38 kg
1 miejsce: Jakub Asztemborski - LKS Orzeł Namysłów;
2 miejsce: Fabian Szybała - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 41 kg
1 miejsce: Marcin Marcinkiewicz - LKS Orzeł Namysłów;
2 miejsce: Oleksandr Loianich - LKS Orzeł Namysłów;

3 miejsce: Jędrzej Spór - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 44 kg
1 miejsce: Maksymilian Marcinkiewicz - LKS Orzeł Namysłów;
2 miejsce: Przemysław Asztemborski - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 48 kg

1 miejsce: Herman Parashchuk - KS Lotnik Wrocław;
2 miejsce: Dawid Łabędzki - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 52 kg

1 miejsce: Stanisław Domek - KS Gwiazda Bydgoszcz;
2 miejsce: Adrian Kaczmarzyk - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 57 kg
1 miejsce: Bohdan Rosinskyi - LKS Orzeł Namysłów;

Kategoria wagowa 62 kg
1 miejsce: Gracjan Matyjasek - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 68 kg
1 miejsce: Adrian Paszkowski - LKS Orzeł Namysłów;
2 miejsce: Filip Idasiak - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 75 kg

1 miejsce: Szymon Tatar - KS Koronowo;
2 miejsce: Wiktor Rysa - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 85 kg

1 miejsce: Maciej Dallige - LKS Suples Lniano;
3 miejsce: Nikodem Dobrzycki - LKS Orzeł Namysłów;
3 miejsce: Antoni Ausfeld - LKS Orzeł Namysłów;
MŁODZICZKI:
Kategoria wagowa 58 kg
1 miejsce: Kinga Wojnarska - LKS Orzeł Namysłów;
2 miejsce: Karina Loianich - LKS Orzeł Namysłów;
KADECI:
Kategoria wagowa 45 kg
1 miejsce: Oskar Niedźwiecki - LKS Orzeł Namysłów;
2 miejsce: Maksymilian Niedźwiecki - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 55 kg
1 miejsce: Adrian Sikora - LKS Orzeł Namysłów;
Kategoria wagowa 65 kg
1 miejsce: Patryk Bratosiewicz - LKS Orzeł Namysłów;
2 miejsce: Piotr Balcerzak - LKS Orzeł Namysłów;
Wielkie gratulacje i brawa!!!
Ogromne podziękowania dla Wszystkich uczestników, sponsorów, rodziców młodych zapaśników i zapaśniczek oraz kibiców i sympatyków zapasów w Namysłowie.

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 13-12-2021 11:04 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 13-12-2021 11:20
Przewiń do góry