Menu pomocnicze
WIOSNA
Światowy dzień zwierząt.jpeg
 

Francuski odkrywca Jacque-Yves Cousteau powiedział kiedyś: „Chronimy tylko to, co kochamy, kochamy tylko to, co rozumiemy i rozumiemy tylko to, czego nas uczono”. Niech dzisiejszy dzień zainspiruje nas do zrobienia czegoś dobrego dla zwierząt. Może podrzucisz ciepły koc do schroniska lub weźmiesz tamtejszego psa na spacer? A może wrócisz wcześniej z pracy i spędzisz dzień ze swoim pupilem? A jeśli brakuje ci czasu na obcowanie ze zwierzakiem, może wesprzesz jakąś organizację lub fundację, która zajmuje się ochroną zwierząt, zwłaszcza ginących gatunków…

********************************************

- Nieco ponad połowa Polaków ma w domu jakieś zwierzę. W Polsce palmę pierwszeństwa ma pies – szacuje się, że jest ich w naszym kraju ok. 7,5 mln. Kotów jest o około milion mniej, choć i te zdobywają sobie coraz większe grono sympatyków.

- Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października. Jednoczy on ludzi, którzy opowiadają się za lepszym traktowaniem zwierząt i działają na ich rzecz.

- 4 października to także święto Franciszka z Asyżu, patrona ekologii i zwierząt. Święty Franciszek z Asyżu uważał, że natura jest „zwierciadłem Boga”. Nazywał wszystkie stworzenia swoimi „braćmi” i siostrami, a nawet głosił kazania ptakom.

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 04-10-2021 13:18 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 04-10-2021 13:22
Przewiń do góry