Menu pomocnicze
WIOSNA

Rozbudowa 6 przejść dla pieszych wkroczyła właśnie w fazę realizacji.

3 przejścia zlokalizowane w ciągu drogi powiatowej nr 1101 O w miejscowości Namysłów przy ul. Oławskiej (wlot ul. Sosnowej, przy Biedronce, wlot ul. Kraszewskiego) oraz trzy zlokalizowane bezpośrednio przy szkołach w gminach sąsiednich w gminie Świerczów, gminie Wilków i w gminie Domaszowice zostaną wyposażone z aktywne, solarne znaki D6, płyty integracyjne dla słabowidzących, a z kolei te na których możliwości techniczne pozwalają zostaną wyposażone dodatkowo w aktywny, solarny znak D6 z oświetleniem na wysięgniku.

Na rozbudowę przejść Powiat Namysłowski przeznaczy 250 tys. zł. Blisko 80% kwoty zostanie dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

"Po wybudowaniu bezpiecznego przejścia dla pieszych w Namysłowie przy SP nr 3 pojawiło się wiele głosów od mieszkańców powiatu wskazujących na to, że takie inicjatywy są konieczne i bardzo potrzebne. Dlatego też obiecałem wówczas, że dołożę wszelkich starań, aby tak było. Drogą kompromisu wybranych zostało 6 przejść z terenu naszego powiatu, na których prace rozpoczną się już niebawem." - mówi Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz.

Barbara Jarmuszewska

 

przejścia.jpeg

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 29-09-2021 14:25 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 29-09-2021 14:33
Przewiń do góry