Menu pomocnicze
WIOSNA

Szanowni Państwo, 

Włodarze gmin skupionych w Partnerstwie na 307 w ubiegłym roku przystąpili do projektu „Centrum Wsparcia Doradczego – pilotaż”. Projekt ten realizowany jest przez Związek Miast Polskich oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.  

Celem realizowanego projektu jest przygotowanie strategii terytorialnej Partnerstwa.

Oddajemy w Państwa ręce projekt niniejszego dokumentu i zapraszamy mieszkańców, liderów lokalnych, przedsiębiorców oraz wszystkie osoby zainteresowane do wspólnej debaty i zgłaszania uwag. Czekamy na Państwa głosy do 26 września 2021 roku.

Wszelki uwagi i komentarze można zgłaszać poprzez formularz:

Formularz

„Partnerstwo na 307” zlokalizowane jest w południowo-zachodniej części Polski. Zajmuje obszar o łącznej powierzchni 884,36 km². Obszar zamieszkuje łącznie 78 686 osób W skład „Partnerstwa na 307” wchodzi 10 jednostek samorządu terytorialnego z pogranicza województw wielkopolskiego i opolskiego,

Współpraca w ramach Partnerstwa została nawiązana we wrześniu 2020 roku. Samorządy połączył jeden wspólny cel: zrównoważony rozwój obszarów zagrożonych marginalizacją, na obszarze funkcjonalnym miast powiatowych Kępno i Namysłów oraz próba przywrócenia rozwoju obszaru w oparciu o planowany ciąg pieszo-rowerowy na śladzie byłej linii kolejowej nr 307. Zawiązana współpraca w swoim założeniu powinna doprowadzić do rozwoju obu niedużych ośrodków gospodarczych i oddziaływać pozytywnie na tereny zagrożone marginalizacją – ościenne gminy wiejskie.

Poniżej prezentujemy treść STRATEGII TERYTORIALNEJ Partnerstwa na 307

PARTNERSTWO ZAJAWKA.jpeg
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 21-09-2021 10:33 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 22-09-2021 10:43
Przewiń do góry