Menu pomocnicze
WIOSNA

W dniu 12 września 2021 roku w Kościele Parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie, miała miejsce msza święta w intencji członków i założycieli NSZZ Solidarność z okazji 41. rocznicy powstania Związku.

 

nszz solidarność 01.jpeg
 

W uroczystej mszy, uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych: Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak oraz Wiceburmistrz Ewelina Moniuszko-Czuczwara.

nszz solidarność 03.jpeg
 

Po mszy, uczestnicy uroczystości zgromadzili się pod tablicą upamiętniającą to ważne wydarzenie, gdzie przedstawiciele Związku na czele z Panem Grzegorzem Adamczykiem oraz Panią Ewą Szymczak wraz z reprezentantami namysłowskich organizacji: SPAKu, szkół, Związku Piłsudczyków RP, Straży Pożarnej oraz Nadleśnictwa w Namysłowie, oddali hołd i złożyli wiązanki kwiatów.

 

nszz solidarność 02.jpeg

 

Po oficjalnych obchodach zgromadzeni goście udali się do Izby Regionalnej, gdzie można było poznać historię powstania NSZZ Solidarność oglądając wystawę poświęconą tej tematyce oraz posłuchać relacji i opowiadań osób, które brały czynny udział w formowaniu się związku na naszych terenach.

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 13-09-2021 13:27 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 13-09-2021 13:42
Przewiń do góry