Menu pomocnicze
Słoneczniki

„Dożynki to wielkie święto polskiej wsi!! Ten piękny staropolski obyczaj to nieodłączny element naszej narodowej tożsamości. Zgromadzeni wokół dożynkowych wieńców i chleba, symbolizujących urodzaj, wyraziliśmy wszyscy naszą radość i wdzięczność za zebrane plony. Dziękuję wszystkim Rolnikom z powiatu namysłowskiego za codzienny wysiłek wkładany w uprawę ziemi, z której owoców wszyscy korzystamy. Życzę Wam dużo zdrowia, siły i wytrwałości. Niech Wasze zbiory będą zawsze obfite i zapewniają dostatek Waszym Rodzinom.”

Konrad Gęsiarz Starosta Namysłowski

 

W dniu 29 sierpnia 2021 roku odbyły się Gminne Dożynki w Namysłowie. Na uroczystość przybyło wielu gości reprezentujących poszczególne sołectwa Gminy Namysłów, a także przedstawiciele władz krajowych jak i lokalnych. W obchodach dożynkowych, wspólnie z mieszkańcami Gminy Namysłów, uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Namysłowskiego na czele ze Starostą Namysłowskim Konradem Gęsiarzem. Starosta podziękował Rolnikom Ziemi Namysłowskiej za ich ciężką pracę oraz życzył zdrowi, siły i wytrwałości.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się Mszą dożynkową, na której dokonano poświęcenia wieńców dożynkowych, przygotowanych przez poszczególne sołectwa. Po Mszy św. zgromadzeni goście uczestniczyli w tradycyjnych obrzędach dożynkowych. Nastąpiło uroczyste przekazanie chleba dożynkowego przez Starostów dożynkowych na ręce Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego, którym następnie włodarz naszego miasta podzielił się z przybyłymi gośćmi dożynkowymi. Na zakończenie uroczystości wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku pierwszą nagrodę w Gminnym konkursie na Wieniec Dożynkowy zdobyło Sołectwo Ligotka. Gratulujemy!

Barbara Jarmuszewska

dożynki Starosta.jpeg
 
FOTOGALERIA (fot. Basia Jarmuszewska):
 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 30-08-2021 10:43 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 30-08-2021 12:14
Przewiń do góry