Menu pomocnicze
WIOSNA

XVIII Bieg Namysłowian to wydarzenie sportowe z długą tradycją w Namysłowie. W tegorocznej edycji biegu wystartowało blisko 200 biegaczy. Wśród startujących znaleźli się zarówno zawodowcy jak i amatorzy biegowych zmagań, których połączyła pasja do biegania.
 

Barbara Kin, Bartłomiej Stajniak, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz.jpeg
 

Niekwestionowanym zwycięzcą XVIII Biegu Namysłowian został Bartłomiej Stajniak, który stanął już po raz czwarty na najwyższym podium naszego namysłowskiego biegu. Bartek jest uznanym zawodnikiem długodystansowym, a zarazem trenerem biegania i triathlonu. To reprezentant Polski na mistrzostwach świata oraz wielokrotny medalista akademickich mistrzostw Polski w biegach przełajowych. W ostatnich latach zaczął przygodę z królewskim dystansem, osiągając bardzo dobre wyniki. Jesienią 2019 r. był piątym Polakiem na mecie 20. PKO Poznań Maratonu, w grudniu ubiegłego roku wywalczył siódme miejsce podczas mistrzostw Polski w maratonie w Oleśnie. Wielkie gratulacje dla Bartka, któremu pokonanie 10 km trasy zajęło dokładnie 33 minuty i 01 sekund!!

Drugi na mecie zameldował się Damian Skupiński z czasem 34:46, trzeci zaś Piotr Rybiałek z wynikiem 00:35:45. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Żaneta Powolna startująca z numerem 109, która ukończyła bieg z wynikiem 00:42:36, co uplasowało ją na 32 miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Gratulujemy wszystkim startującym!!

Biuro Biegu - organizatorzy.jpeg
 

Wielkie brawa należą się także organizatorom biegu, którymi w tym roku byli:
- Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
- Urząd Miejski w Namysłowie
- Namysłowski Ośrodek Kultury
- NKB Zryw – Namysłów
- Inicjatywa Aktywny Samorząd
- Starostwo Powiatowe w Namysłowie

Dziękujemy także namysłowskim Harcerzom, którzy wspomagali naszych biegaczy na linii mety, a także wszystkim sponsorom, którzy zadbali o to, aby naszym zawodnikom nie brakowało niczego.

Policjantom, Strażakom oraz Straży Miejskiej dziękujemy za to, że czuwali nad bezpieczeństwem zarówno na linii mety jak i na całej długości biegu. Dziękujemy także naszym namysłowskim Seniorom, którzy również aktywnie włączyli się w zabezpieczenie trasy naszego namysłowskiego biegu.

ultima wyniki.jpeg
 
fb fotogaleria.jpeg
 
FOTOGALERIA Z WRĘCZANIA PUCHARÓW

 

 
 
 
 
 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 23-08-2021 10:46 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 23-08-2021 11:37
Przewiń do góry