Menu pomocnicze
WIOSNA

10 lipca w Starościnie odbył się już VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Namysłowskiego Konrada Gęsiarza. Przypomnijmy, że inicjatorem i pomysłodawcą turnieju jest Radny Powiatowy  mieszkający w Starościnie - obecnie wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Żołnowski.

Rozpoczęcie turnieju.jpeg
 

Ideą turnieju jest, aby na nim reprezentowana była każda gmina powiatu. W tym roku tradycyjnie nie było drużyny z Gminy Pokój i niestety z Gminy Wilków (Wilków i Widawka odmówiły). W związku z tym, oprócz tradycyjnych uczestników turnieju czyli juniorów NKS Start Namysłów, Polonii Domaszowice i gospodarzy LZS Starościn zaprosiliśmy drugą drużynę z Gminy Namysłów - Żubry Smarchowice Śląskie.

Gra.jpeg
 

Turniej zgodnie z decyzją kapitanów drużyn rozegrano systemem każdy z każdym. Każdy mecz trwał 2x15 minut. Po okolicznym przemówieniu Krzysztofa Żołnowskiego reprezentującego nieobecnego Starostę Namysłowskiego Konrada Gęsiarza przy tradycyjnie wspaniałej słonecznej pogodzie rozpoczął się turniej. Po losowaniu jako pierwsi zagrali NKS Start Namysłów i LZS Starościn. Mecz zakończył się remisem 0:0. W drugim meczu Żubry pokonały Polonię 1:0. Trzeci mecz to wygrana Starościna z Polonią 4:0. W czwartym meczu Żubry pokonały NKS Start 1:0. W piątym meczu strzelono aż 6 bramek i Żubry wygrały ze Starościnem 4:2. W ostatnim szóstym meczu NKS Start zremisował z Polonią Domaszowice 1:1. Po podsumowaniu wyników wszystkich meczów- VII Turniej wygrała drużyna Żubry Smarchowice Śląskie. Drugie miejsce - LZS Starościn, trzecie NKS Start Namysłów a czwarte Polonia Domaszowice. Statuetkę Najlepszego Zawodnika otrzymał strzelec 3 bramek Michał Kapłon, a Najlepszym Bramkarzem został Krzysztof Poznański - obaj z Żubrów. Po turnieju który przebiegał  w miłej i koleżeńskiej atmosferze wszyscy zawodnicy otrzymali ciepły poczęstunek i zimny napój. Wszyscy uczestniczy podziękowali za atmosferę turnieju i zadeklarowali swój przyjazd na turniej za rok. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że  turniej po raz VII odbył się w Starościnie: Starostwu Powiatowemu - za wsparcie finansowe, Gminie Świerczów za wypożyczenie namiotów, LZS Starościn za udostępnienie stadionu, strażakom OSP Starościn za przygotowanie ciepłych kiełbasek, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Świerczowie za wykonanie profesjonalnych zdjęć i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli w przygotowaniu turnieju.

Do zobaczenia w 2022 roku.

Prezes LZS Starościn

Polonia Domaszowice.jpeg
 
NKS Start Namysłów.jpeg
 
Żubry Smarchowice Śląskie.jpeg
 
LZS Starościn.jpeg
 
Tomasz Bąkowski.jpeg
 
Puchary.jpeg
 
Żybry Smarchowice Śląskie I Miejsce.jpeg
 
Marek Kapłon Najlepszy Zawodnik.jpeg
 
Krzysztof Poznański Najlepszy Bramkarz.jpeg
 
Najmłodsi kibice.jpeg
 
Zakończenie.jpeg

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 19-07-2021 11:04 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 19-07-2021 11:29
Przewiń do góry