Menu pomocnicze
WIOSNA
W momencie gdy w Starostwie czekamy na rozstrzygnięcie przetargu na dostawę nowoczesnego sprzętu medycznego oraz wyposażenia do centralnej sterylizatorni i pomieszczeń do mycia i dezynfekcji środków transportu szpitalnego, roboty budowlane w pomieszczeniach namysłowskiego szpitala nabierają tempa.
 
Firma budowlana na chwilę obecną wylała już posadzki i powoli zarysowuje się wygląd całych pomieszczeń, w których zlokalizowana będzie sterylizatornia.Dziękujemy za tak sprawne i profesjonalne działania firmie CRK-MANAGMENT Sp z o.o. z Olesna, która prowadzi prace budowlane. Ilość prac remontowych koniecznych do wykonania w pomieszczeniach była bardzo duża – poniżej zamieszczamy zdjęcia sprzed rozpoczęcia prac oraz aktualne. Różnica na tym etapie już jest ogromna!

Po rozstrzygnięciu przetargu zakupiony zostanie pełne wyposarzenie sterylizatorni. Będzie to m.in. sprzęt informatyczny do zarządzania, myjnia ultradźwiękowa dwukomorowa przeznaczona do mycia narzędzi chirurgicznych oraz innego wyposażenia szpitalnego (myjnia, dwukomorowa: jedna komora do mycia ultradźwiękowego, druga do spłukiwania, odmaczania itp.  Komory myjni oraz obudowa wykonane ze stali nierdzewnej), przelotowa myjnia dezynfektor do narzędzi chirurgicznych, laparoskopowych, anestezjologicznych, kontenerów i obuwia, czy też sterylizator parowy mały.

Barbara Jarmuszewska

Jakie zadania spełnia Centralna Sterylizatornia i czy jest potrzebna w szpitalu?

Wydzielona jednostka szpitala nazywana centralną sterylizatornią ma za zadanie przygotować narzędzia chirurgiczne i materiały medyczne w sposób gwarantujący personelowi i pacjentom bezpieczeństwo ich użycia. W rozumieniu profesjonalistów termin bezpieczne użycie narzędzi i materiałów wysterylizowanych oznacza, że są one skutecznie umyte i wyjałowione, czyli pozbawione jakichkolwiek mikroorganizmów i ich form przetrwalnikowych. Mycie narzędzi jest pierwszym i zdecydowanie najważniejszym krokiem w tym procesie.

Narzędzia brudne, wstępnie oczyszczone z sal operacyjnych, oddziałów, poradni zamknięte w kontenerach dowożone są windą lub wózkami do pomieszczenia przyjęć usytuowanego w części „brudnej” centralnej sterylizatorni. Dostarczone ładuje się bezpośrednio do przelotowych myjni - dezynfektorów, które usuwają z ich powierzchni najdrobniejsze, nawet mikroskopijne cząstki krwi, skóry, śluzu, czyli substancji organicznych składających się z węglowodanów, lipidów i białek. Usunięcie wszystkich tych pozostałości jest podstawą skutecznej sterylizacji.

 

AKTUALNY WYGLĄD REMONTOWANYCH POMIESZCZEŃ

DSC_0233.jpeg
 
STAN POMIESZCZEŃ SPRZED REMONTU
 
DSC_1494_wynik.jpeg

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 16-06-2021 13:56 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 16-06-2021 14:07
Przewiń do góry