Menu pomocnicze
WIOSNA

dotacja dla parafii franciszka.jpeg

Dziedzictwo kulturowe dostępne na naszych terenach jest nieograniczoną skarbnicą wiedzy oraz doświadczenia zbieraną przez wieki. Dla wprawnego oka dociekliwego badacza odczytanie historii z dobrze zachowanych zabytków jest równie proste, co nauczenie się jej z książki do historii. Dlatego też dbanie o należyty stan naszych zabytków jest tak ważne. Często informacje wyryte na ścianach, obecność niemożliwego do odtworzenia obrazu, witraża czy też rzeźby są jedynymi świadkami historii, dzięki którym potrafimy opowiedzieć i zapisać nasze dzieje.

Dlatego też sukcesywnie w miarę naszych możliwości co roku dofinansowujemy nasze okoliczne parafie, przyznając dotacje na najbardziej wymagające remonty. Rok temu dzięki dotacjom przyznanym przez Powiat Namysłowski wyremontowano organy w kościele parafialnym w Pokoju czy też wymieniono rynny na kościele parafialnym w Wilkowie. W tym roku dzięki dotacjom przyznanym przez Powiat Namysłowski wyremontowane zostaną witraże w prezbiterium w Kościele Wniebowstąpienie Pana Jezusa w Miejscu oraz drzwi wejściowe na klatkę schodową w Kościele  pw. Wszystkich Świętych w Głuszynie. Ponadto 60 tys. zł przeznaczyliśmy na ratunkowe zabezpieczenie i remont kościoła gotycko-barokowego w pofranciszkańskim kompleksie zakonnym w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary, gdzie prace  mają zabezpieczyć zabytek przed szybko postępującą degradacją. Ponadto w ramach dofinansowania poddane wymianie zostaną uszkodzone cegły gotyckie, a pozostałe zostaną poddane oczyszczeniu.

Barbara Jarmuszewska

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 23-04-2021 07:56 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 23-04-2021 07:59
Przewiń do góry