Menu pomocnicze
Flora namysłowskich lasów

dotacja dla parafii franciszka.jpeg

Dziedzictwo kulturowe dostępne na naszych terenach jest nieograniczoną skarbnicą wiedzy oraz doświadczenia zbieraną przez wieki. Dla wprawnego oka dociekliwego badacza odczytanie historii z dobrze zachowanych zabytków jest równie proste, co nauczenie się jej z książki do historii. Dlatego też dbanie o należyty stan naszych zabytków jest tak ważne. Często informacje wyryte na ścianach, obecność niemożliwego do odtworzenia obrazu, witraża czy też rzeźby są jedynymi świadkami historii, dzięki którym potrafimy opowiedzieć i zapisać nasze dzieje.

Dlatego też sukcesywnie w miarę naszych możliwości co roku dofinansowujemy nasze okoliczne parafie, przyznając dotacje na najbardziej wymagające remonty. Rok temu dzięki dotacjom przyznanym przez Powiat Namysłowski wyremontowano organy w kościele parafialnym w Pokoju czy też wymieniono rynny na kościele parafialnym w Wilkowie. W tym roku dzięki dotacjom przyznanym przez Powiat Namysłowski wyremontowane zostaną witraże w prezbiterium w Kościele Wniebowstąpienie Pana Jezusa w Miejscu oraz drzwi wejściowe na klatkę schodową w Kościele  pw. Wszystkich Świętych w Głuszynie. Ponadto 60 tys. zł przeznaczyliśmy na ratunkowe zabezpieczenie i remont kościoła gotycko-barokowego w pofranciszkańskim kompleksie zakonnym w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary, gdzie prace  mają zabezpieczyć zabytek przed szybko postępującą degradacją. Ponadto w ramach dofinansowania poddane wymianie zostaną uszkodzone cegły gotyckie, a pozostałe zostaną poddane oczyszczeniu.

Barbara Jarmuszewska

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 23-04-2021 07:56 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 23-04-2021 07:59
Przewiń do góry